Existujú choroby a fyzické ťažkosti, ktoré sú silne ovplyvnené našou psychikou. Chronický a dlhotrvajúci stres, typológia osobnosti, chronické sklony k negatívnym náladám alebo traumatické záležitosti sa môžu premietnuť do fyzickej podoby. Aj keď sa to zdá ako nevýhoda, z uhla pohľadu evolúcie je to našou obrovskou výhodou.

Psychosomatické choroby – choroby duše, ktoré trápia telo?

Psychosomatické poruchy sú jedným z posledným indikátorov pred akútnym zlyhaním. Tak ako nás najprv svaly pália a následne bolia pri preťažení tak sa naše telo bráni všetkými možnými prostriedkami, no najmä snaží sa nám naznačiť aby sme okamžite prestali s tým čo robíme, pretože nás to zničí.

Liečba psychosomatických chorôb sa môže našou ignoráciou komplikovať deň za dňom. Ak jej nebudeme venovať riadnu pozornosť, náš doktor môže príznaky podceniť. Nepreliečené symptómy sa taktiež stávajú chronické a graduálne takmer nemožné na úplne vyliečenie.  Musíme sa zamerať na našu aktuálnu životnú situáciu a objektívne nájsť faktory, ktoré nás stále a znova posielajú k doktorovi.

Psychohygiena tantrou – cesta zo začarovaného kruhu stresu a napätia.

Ako naše telo, tak aj náš mozog potrebuje občasnú hygienu. Superpočítač ukrytý v našej lebke spracúva milióny podnetov každú sekundu, následne ich triedi a uchováva na dobu neurčitú. Niektoré dáta sú zahodené takmer okamžite, iné majú pre nás nesmiernu podstatu, niektorých sa nedokážeme zbaviť ani keď sa veľmi snažíme. Pripravili sme preto krátky zoznam rád, ktorý vám pomôže začať s očistou tela i duše.

Rozprúďte energiu

Rovnako ako naše myšlienky ovplyvňujú náš zdravotný stav, tak aj naše telo a vnútorné energie ovplyvňujú stav našej mysle. Tantra masáž sa na rozdiel od klasických masáží nezameriava iba na uvoľnenie svalstva. Tantrické učenie pracuje s energetickými bodmi na tele a tantra masérky sa sústreďujú na rozvádzanie energie po celom tele prostredníctvom zmyslových podnetov a jemných intímnych dotykov. Vďaka tomuto procesu sa naučíte vnímať a precítiť novoobjavené energie, lepšie sa stotožniť so svojim telom a nájsť potrebnú rovnováhu tela a mysle.

Zažite fyzické a mentálne uvoľnenie

Tantrická masáž, napriek tomu že pracuje s našimi intímnymi stránkami, nie je obyčajná erotická masáž. Cieľom masáže totiž nie je sexuálne uspokojenie, no uvoľnenie, precítenie vzrušenia a hĺbková regenerácia tela. Spoluprácou tela a duše počas senzuálnej masáže dosiahne klient novej úrovne vedomia a perspektívy a tým môže raz a navždy bojovať so svojimi vnútornými démonmi a psychosomatickými chorobami.

Prekonajte vlastné hranice

Liečba tantrou sklbuje uvoľnenie potlačených energií a fyzických či psychických blokov, kontakt s vlastným telom a mysľou na úrovni meditácie a nakoniec zmyselnosť so silným tokom sexuálnej energie. Druhy tantra masáží sú rôzne, všetky si však vyžadujú otvorenosť a štipku odvahy. Akonáhle prekonáte zábrany, tantra vo vás prebudí nové pocity a energie, ktoré vám pomôžu odbúrať pretrvávajúci stres, napätie a psychickú aj fyzickú bolesť.