Väčšina Afričanov býva najmä na vidieku a v odľahlých častiach krajiny. Živia sa pestovaním a chovom dobytka. Pôdu, ktorú obrábajú a krajina v ktorej žijú, vlastnia takpovediac všetci. Veria, že zem je majetkom nadpozemských síl. 

Aj keď svoju krajinu milujú, nedáva im všetko. Preto mnohí cestujú nielen za obchodom, ale aj za novou kultúrou, ba dokonca láskou. 

africke zeny

Black Girl Travel sa zdá byť na prvý pohľad bežný americký klub, ktorý zhromažďuje najmä „čierne“ ženy.

Už ako dieťa snívala zakladateľka tohto klubu o vzdialených krajinách. Fleac Weaver bola prezývaná ako „Road Runner”, pretože nikdy nemala strach opustiť svoj domov a sledovať dobrodružstvá, ktoré sa dejú okolo nej. V roku 1999 založila Blackweekly, regionálne sociálne webové stránky, ktoré mali okolo 23.000 členov.

Cieľom klubu Black Girl Travel je vytvoriť mimoriadnu cestu pre mimoriadne ženy. Ich vízia je jednoduchá – odhaľovať krásu čiernych žien na celom svete. Vytvárajú jedinečné výlety a spoločenské programy pre skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené pre mladých ľudí, ktorí majú záujem o spoznávanie nových krajín, kultúry, medzinárodnej kuchyne, nočného života a mnoho ďalšieho. Neexistuje proste nič, čo by nevedela agentúra zariadiť. Pani Weaver začala plánovať jedinečné výlety s mapou v ruke. So svojím tvorivým talentom získala reputáciu pre navrhovanie unikátnych cestovateľských zážitkov s osobitnými potrebami a túžbami.

Niektoré z týchto čiernych dievčat majú pocit, že sú neviditeľné,“ povedala Weaver. Jej cieľom je pomáhať ženám tmavej pleti, ktoré v spoločnosti pochybujú o svojej kráse. Snaží sa im predovšetkým pomôcť nájsť lásku a dodať sebavedomie. Je presvedčená, že práve Európa je na to vhodným miestom. 

Zdroj: buzzfeed.com

Foto: ourafricablog.com