Leto a príjemné počasie je vhodné na rôzne domáce práce, medzi ktoré patrí aj obnova fasády. Túto prácu môžete prenechať na odborníkov, no ak sa rozhodnete urobiť si to sami, mali by ste si najprv zistiť, na čo všetko nezabudnúť.

Nezabudnite dodržiavať základné pravidlá

Aj fasáda na rodinnom dome potrebuje po pár rokoch obnovu a to najmä v prípade, keď je poškodená alebo už nevyzerá tak, ako by ste chceli. Nová fasádna farba jej prinesie nielen dlhú životnosť, ale aj lepšiu ochranu pred vplyvmi počasia. Ešte predtým, ako sa však do tejto úlohy pustíte, treba vedieť zopár pravidiel, ktoré je nevyhnutné dodržiavať. Tým základným je, že maľovaniu by ste sa mali venovať v peknom a suchom počasí, kedy nie je teplota nižšia ako 10 stupňov, no ani vyššia ako 25 stupňov Celzia. Výber vhodného počasia nie je vždy jednoduchý, pretože to sa môže z hodiny na hodinu zmeniť. Treba preto sledovať predpovede a dobre zvážiť, kedy sa do toho naozaj pustíte.

Minimálne do zaschnutia musí byť náter chránený pred dažďom, silným vetrom, hmlou a aj mrazom. Poškodiť ho však môžu aj príliš silné slnečné lúče a preto by sa nemala fasáda maľovať na priamom slnku. Súčasťou by mali byť základné pomôcky, bez ktorých sa v žiadnom prípade nezaobídete. Zaobstarajte si najmä stavebné lešenie, pomocou ktorého bude všetko jednoduchšie a aj rýchlejšie. Vďaka nemu dokonca znížite riziko úrazu, pretože na vysoké a ťažké miesta sa bez neho dostanete len veľmi ťažko. Úplne na začiatku by ste mali zakryť okolitú dlažbu, rámy dverí a okien pretože škvrny sa odstraňujú veľmi ťažko a niekedy je to až nemožné. Nevyhnutnosťou je, aby bola fasáda pred maľovaním čistá, na čo vám dokonale poslúži napríklad tlaková umývačka. Pred samotným natieraním fasády nezabudnite použiť penetračný náter, ktorý ju udrží kvalitnejšiu počas dlhých rokov a zabráni jej odlupovaniu.

Farby môžete kúpiť pohodlne aj z domu

Ak sa vám nechce behať po obchodoch a strácať čas, farbu na fasádu môžete kúpiť aj cez bugy.sk. Nájdete tam aj rôzne interiérové farby, ktorými skrášlite bývanie aj zvnútra. Vymaľovať tak môžete nielen izby, ale aj celý dom alebo byt. Okrem toho v ponuke nájdete široký sortiment ako napríklad online drogériu, kozmetiku, detský tovar, parfémy, slnečné okuliare a pomôcky na domáce práce. Stačí pár klikov a potrebné veci budete mať doma ešte predtým, ako sa do práce pustíte.