Ak navštívite moderné kancelárske budovy, v ktorých sídlia veľké a úspešné spoločnosti, uvidíte len kvalitné a dokonale zdravé kancelárske stoličky. V skutočnosti je dnes možné kúpiť kvalitnú kancelársku stoličku za solídnu cenu, a dokonca ich nemusíte vziať stovky, aby ste získali množstevnú zľavu. Žiaľ, v menších firmách, ale aj doma v študovniach alebo študentských izbách sa často stretávame s nesprávnym typom počítačových stoličiek. Bolí vás z nich chrbát, krivíte sa, u mladých ľudí sa zle vyvíja chrbtica… V e-shope Hawaj.sk však nájdete množstvo pekných, zdravých a lacných modelov, z ktorých si určite vyberiete.

Máte stoličku dobre nastavenú?

Aj kvalitné kancelárske stoličky si musíte vybrať tak, aby vám vyhovovali. Stolička by mala zodpovedať vašej hmotnosti, mať nastaviteľný sedák, t. j. jeho výšku, a ideálne aj sklon, aby ste sedeli s nohami v pravom uhle ku kolenám. Je tiež vhodnejšie, ak je sedadlo vyššie a pod nohy si umiestnite schodík, aby ste si pri sedení neškrtili hlavné tepny pod kolenami.

Ideálne je, ak má stolička podrúčky, nastaviteľné operadlo do rôznych sklonov a tiež výškovo nastaviteľnú opierku hlavy. Nie je to však podmienkou. Čím viac vecí môžete upraviť, tým lepšie pre vaše telo. Každé telo je predsa stavané inak.

Z praktického hľadiska si vyberte kolieska stoličky podľa toho, či sa budete pohybovať po koberci alebo plávajúcej podlahe. Lepšie sú celokovové kolieska, a ak si vyberiete plastové, mali by mať aspoň kovové stredy. Čím väčšie sú kolieska, tým lepšie sa vám bude jazdiť po koberci.

Priedušnosť a jednoduchá údržba

Je tiež dobré myslieť na to, aby boli vaše gamer stoličky priedušné, aby ste sa cítili pohodlne aj po hodinách sedenia. Ergonomicky navrhnuté stoličky môžu mať rôzne poťahy s rôznou jednoduchosťou starostlivosti.

Navštívte stránku http://www.hawaj.ska vyberte si veľkú kanceláriu alebo malú pracovňu.