Rehabilitácia, ktorá je určená pre deti je mimoriadne dôležitá. Má veľké množstvo benefitov, a preto by ste ani vy ako rodič, nemali túto službu podceňovať. V tomto článku sa dočítate, pre aké deti je rehabilitácia vhodná a taktiež sa dozviete tie najväčšie výhody rehabilitácie.

Vo všeobecnosti platí, že rehabilitácie pre deti sú vhodné pre všetky deti, a to bez rozdielu. Fyzioterapeuti už presne vedie, ako majú s dieťaťom zaobchádzať a, okrem iného, v súčasnosti už môžete byť súčasťou rehabilitácie aj vy.

Aké sú hlavné benefity rehabilitácia pre deti?

Vojtova metóda

V dnešnej dobe je často vykonávaná tzv. Vojtova metóda. Jedná sa o súbor cvičení, ktoré sú vhodné najmä pre bábätká. Princípom tejto metódy je zlepšenie stavu dieťaťa, ktoré má určité vrodené chyby. Cviky sa sústredia najmä na centrálny nervový systém, vďaka čomu bude mať dieťa lepšie pohybové vzory. Vojtova metóda sa využíva najmä pri diagnózach ako je detská mozgová obrna, rázštep chrbtice či skolióza.

Rehabilitácie pre športovcov

Ak máte doma dieťa športovca, aj v tomto prípade sú rehabilitácie viac než potrebné. Dieťa si totiž neustále zaťažuje určitú časť tela, čo by mohlo za pár rokov prehĺbiť do vážnejších komplikácií. Okrem pravidelného športovania sú tak potrebné aj špeciálne rehabilitácie.

Vášmu dieťaťu sa na rehabilitácii nastaví vhodný strečing a cviky, vďaka ktorým bude vedieť predchádzať dlhému hojeniu prípadného úrazu alebo bolesti. Ak máte strach, že vaše dieťa je neobsedné a na rehabilitácii nevydrží, nemusíte mať skutočne žiadne obavy. Rehabilitácie sú v dnešnej dobe zostavené tak, aby sa tam žiadne dieťa nenudilo.

Preto neváhajte a objednajte aj vaše dieťa na rehabilitáciu. Budete tak mať väčšiu istotu a lepší pocit, že pre zdravie svojho dieťaťa robíte neustále maximum. Tak čo, idete do toho?