Dôvodov, prečo máme občas pocit, že bez čokolády zahynieme je veľmi veľa. Buď je to nedostatkom cukru v strave alebo kvôli menštruácií či zlej nálade. Aj keď sa nám nejakú dobu podarí úspešne bojovať a odolávať sladkostiam, väčšinou im však nakoniec podľahneme a potom začínajú minúty nezdravého a kalorického prejedania.

Sušené ovocie

Je pravda, že niektoré sušené ovocie je ešte viac sladké ako vaša obľúbená čokoláda či keksík. No pri nákupe si dajte pozor a pozorne si prečítajte etiketu. Zvoľte si teda také ovocie, ktoré neobsahuje žiadny cukor. Síce je aj to dosť sladké, no nebojte sa, keďže je oveľa zdravšie a vašu chuť na sladké dokážu utešiť.

Ovocný jogurt

Pokiaľ siahnete pri utíšení na sladké po jogurte, dajte pozor, aby bol tiež bez cukru. V ovocnom jogurte nájdete kvalitné bielkoviny a vitamíny, ktorých zdrojom je ovocie. Uvidíte, že vaša chuť na sladké bude dostatočne potlačená a okrem toho dodá jogurt vášmu telu aj potrebný vápnik.

Horká čokoláda

Kvalitná horká čokoláda je tiež skvelou možnosťou, ktorú si pokojne môžete počas dňa dopriať. Samozrejme len v miere, pretože aj tento druh čokolády obsahuje kalórie, ale i antioxidanty, ktoré sú pre naše telo prospešné. Vždy si z čokolády odlomte len malú tabličku a uvidíte, že vám aj taký kúsok dodá potrebnú energiu.

Cereálna tyčinka

Samozrejme, že aj cereálna tyčinka obsahuje cukor, ale na druhej strane je bohatá na vlákniny, minerály a vitamíny. Okrem toho chutí sladko a zbaví vás pocitu hladu. Nemali by ste jej jesť až príliš veľa, ale raz za čas vám určite neuškodí.

 

Obrázky: © svetamart / Dollar Photo Club