Momentálne zažívame horúce letné dni, ktoré často strávime pri vode, pričom sa nevyhneme ani nadmernému poteniu. Podobné podmienky si preto žiadajú špeciálny prístup k našej pokožke, konkrétne k líčeniu. Pokiaľ si toto leto bežne vystačíte len s vodeodolnou riasenkou, môžete pokojne skúsiť aj niečo nové. So správnymi produktmi nemusíte mať strach vynoriť sa z bazénu, a to sa nemusíte báť ani zbytočných fľakov po celej tvári. Tieto líčidlá sú charakteristické svojim zložením a vodnému prostrediu skvelo odolávajú.

Na toto sa zamerajte

Bronzovej opálenej pokožke pristanú výrazné farby. S vodeodolnými líčidlami nebudete mať žiadny problém ich dosiahnuť a zachovať si ich po celý deň. Vyskúšajte pastelové očné tiene, výrazný rúž či lesk na ústa. Na trhu nájdete širokú ponuku produktov, vďaka ktorým budete hviezdou pláže. Samozrejme to s maľovaním príliš nepreháňajte, no zvýraznite vaše prednosti. Ideálne sú aj hnedé alebo zlaté očné tiene, ktoré nepôsobia tak vyzývavo a krásne doplnia vaše opálenie.

Make-up s ochranným faktorom

Nemusíte sa vyhýbať make-upu, ten totiž obsahuje SPF faktor, ktorý pleť ochráni pred nepriaznivým UV žiarením. Výborné je aj to, že na tvári vydrží až 12 hodín. S jeho množstvom to však nepreháňajte a nanášajte si len minimálnu vrstvu. Snažte sa zakryť najmä problémové partie. Vyskúšať môžete aj sýto červené pery, ktoré pôsobia sexy, zvodne, no zároveň elegantne.

Ako sa odlíčiť?

Dôležité je aj odstránenie týchto líčidiel. Existujú špeciálne prípravky a väčšina odličovadiel si s nimi len tak nepodarí. Zamerajte sa teda na špeciálne vody a pleťové mlieka, ktoré si s nimi poradia. Okrem toho sú šetrné k pleti a vhodné i pre citlivú pokožku. Po odstránení make-upu nezabudnite na tvár naniesť denný či nočný krém, ktorý ju osvieži.

 

Obrázok: © elnariz / Dollar Photo Club