Čo spôsobuje bolesť v čeľustných kĺboch a ako možno postupovať pri jej liečení? Oplatí sa pre tento účel spoľahnúť na magnetoterapiu? V čom spočívajú jej benefity, charakteristika a čo by ste o nej mali vedieť?

Kedy vás čeľustný kĺb môže potrápiť a ako sa dá tejto bolesti zbaviť?

Jednou z častých zdravotných ťažkostí, s ktorou sa lekári u svojich pacientov stretávajú je bolesť čeľustného kĺbu vznikajúca v dôsledku úrazu, artrózy prípadne pod vplyvom stresu. Jej výskyt môže byť podnietený aj vytrhnutím zubu, preťažením svalov alebo v prípade, ak je kĺb príliš zaťažovaný. Riešenie podobného problému pozostáva v prvom rade z ošetrenia  tkanív nachádzajúcich sa v blízkosti tohto kĺbu, ktorý by mal byť následne podrobený primeranej terapii postupne znižujúcej intenzitu pociťovanej bolesti.

Pre liečbu boľavého čeľustného kĺbu sa čoraz častejšie preferuje predovšetkým nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia využívajúca magnetické pole a jeho odlišné parametre súvisiace s intenzitou, s akou vplýva na organizmus človeka. Má analgetický účinok na žuvacie svaly a zároveň vyniká protizápalovým pôsobením. Na báze tejto magnetoterapie funguje kvalitný prístroj Biomag, ktorý sa vyznačuje jednoduchou obsluhou, vďaka ktorej vám poslúži aj v pohodlí domáceho prostredia.

Zabudnite na bolesť čo najskôr!

Aby vám magnetoterapia prostredníctvom zariadenia Biomag priniesla čo najefektívnejšie výsledky v čo najkratšom časovom období, mali by ste ju absolvovať dva až tri krát za deň. Pre život bez bolesti je súčasne vhodné, aby bola terapia opakovaná zhruba v rozsahu od 15 do 20 použití. Čo sa týka miery intenzity konkrétnej aplikácie, tu platí, že v čase akútnej bolesti je odporúčané používať prístroj približne po dobu jednej hodiny. Ako bude postupom času bolesť v kĺbe ustupovať, môžete neskôr po absolvovaní prvých dvoch až piatich dní liečby magnetoterapiou znížiť čas použitia na 25 minút pre jednu aplikáciu až do doby, kým sa bolesti úspešne nezbavíte. Je dôležité podotknúť, že v niektorých konkrétnych prípadoch je nutné dlhodobé absolvovanie magnetoterapie, aby sa nepríjemná bolesť čeľustných kĺbov pravidelne nevracala.