Odborníci tvrdia, že je naše imunita slabá. Nezdravo sa stravujeme, prijímame málo vitamínov a minerálov z pestrej stravy, naviac množstvo týchto zdraviu prospešných látok v potravinách dlhodobo klesá.

Mnoho zdravotných problémov, ktoré máme, vznikajú z nedostatku vitamínov a minerálov

Na jeseň sú to práve oni, ktoré majú schopnosť podporiť náš imunitný systém v boji proti vírusom a baktériám. Sú prevenciou proti chrípke a nachladnutiu. Potlačujú tiež únavu, zaisťujú kvalitný spánok aj duševnú rovnováhu. Detoxikujú telo, starajú sa o správne trávenie, ale aj o zdravie našej obehovej sústavy.

Balíček vitamínov, na ktoré by sme práve v tejto dobe nemali rozhodne zabúdať sú predovšetkým vitamín C (nájdete ho v produkte vitamín Extra C 500 s postupným uvoľňovaním), vitamín D3 (nájdete ho v produkte vitamín D3), zinok (nájdete ho v produkte Zinok Forte), selén (nájdete ho v produkte Selén Forte), Omega 3 (nájdete ju v produkte Omega 3 Vegan) a magnézium (nájdete ho v produktoch Horčík 200 mg a Horčík + B6).

TIP: Zmienené vitamíny sú z produkcie českej spoločnosti Naturvita. Sú vo vysokej kvalite, za rozumnú cenu a na Slovensko ich dováža Happy Trade. Predáva ich e-shop Greenlike.sk.

Ako podporiť imunitu?

V tejto dobe hľadáme hlavne produkty, ktoré majú schopnosť podporiť imunitnú reakciu nášho tela pri stretnutí s Covid-19. Určite stojí zato posilniť príjem vitamínu C. Produkt Extra C 500 s postupným uvoľňovaním má schopnosť vitamín C uvoľňovať až po dobu 8 hodín.

Ďalším dôležitým vitamínom je D3. Vitamín D získavame vďaka slniečku, ale ak ho je málo, ako teraz na jeseň a v zime, je nutné ho doplniť dodatočne. Najistejšie pomocou kvalitného doplnku stravy. Vitamín D3 dodáva aj Naturvita, a to za veľmi dobrú cenu.

Pomocníkom z prírodnej lekárni je echinacea. Je to bylinka na imunitu aj podporu horných dýchacích ciest. Užívať ju máte možnosť aj v doplnku stravy Echinacea 500 PLUS.

TIP: Nezabudnite ani na krásne vlasy, nechty a sliznice.