Máte radi svoje zvyklosti a len s nevôľou sa púšťate do niečoho nového? Moderným technológiám nehovorte nie, veď tu nie sú na to, aby vám život znepríjemnili, ale preto, aby ho uľahčili. Napríklad ako inteligentná domácnosť.

Rýchly pohľad na inteligentnú domácnosť

Môžete každé ráno vstávať v rovnakom čase, vypiť si kávu z obľúbeného hrnčeka, tráviť voľný čas športovaním či pri dobrom filme, a nikdy svoje rituály nemeniť. Ale pokrok sa zastaviť nedá. Tak ako pri športovaní začnete neskôr používať fitness náramok, lebo sa vám páčia jeho funkcie, tak vás môžu zlákať výhody života v inteligentnej domácnosti. Každý si z jej služieb vyberie niečo, čo ho zaujme, a rokmi ich môže rozširovať podľa svojich aktuálnych potrieb. Nikdy nie je neskoro začať si užívať benefity inteligentného domova. Ide to aj bez stavebných úprav, stačí riadiaca jednotka a šikovné zariadenia, ktoré ju poslúchajú. Aká bude vaša úloha v inteligentnej domácnosti? Naprogramovať si ju tak, aby vám vo všetkom vychádzala v ústrety, aby sa jednoducho ovládala, kontrolovala a začlenila do vášho stereotypu.

Inteligentná domácnosť a váš mobil

Kedy sa začnete u vás doma cítiť bezpečne? Keď budete mať všetko pod palcom. Spotrebu energií, kvalitu ovzdušia, zavlažovanie, zaistenie dverí či okien alebo i obyčajné osvetlenie interiéru či exteriéru. Stačí vám k tomu iba váš mobil, prehľadná aplikácia inteligentnej domácnosti a smart zariadenia. V prípade nezvyčajných okolností vám riadiaca jednotka dá echo alebo spraví opatrenia, ktoré zabránia nešťastnej udalosti. A zabrániť tomu viete aj vy jediným kliknutím prsta, či pôjde o zastavenie prívodu vody, plynu, zamknutie brány, a to z hocijakej časti sveta, iba vďaka pripojeniu na internet. Tento systém sa vám zapáči tak, že razom zabudnete na svoju nechuť púšťať sa do niečoho nového. A čo je lepšie ako líhať si večer do postele a veriť, že vás vaša inteligentná domácnosť postráži? V dnešnej dobe je tento pocit neoceniteľný.