Vlasy sú korunou krásy. Dobre vieme, ako zásadne nás zmení farba či strih vlasov. Úplne inak vypadáme s krátkymi a inak s dlhými vlasmi. Pokiaľ začneme prichádzať o svoje vlasy, je to pre nás veľký psychický problém, a dokonca viac ako to.

Dnešná doba kladie veľký dôraz na vzhľad

Dobre vypadať je takmer povinnosťou a dokonalý vzhľad už sám o sebe priťahuje úspech. Platí to u oboch pohlaví – u žien aj u mužov. A dostatočne husté kvalitné vlasy sú pre náš vzhľad dôležité. Vedia dokonca zamaskovať iné naše nedokonalosti. Lenže možná si neuvedomujeme, že sú aj viac ako to. Chránia napríklad pokožku našej hlavy pred chladom, ale aj prudkým slnkom a UV žiarením. Bránia tomu, aby sme si spálili na slniečku krk či uši. Vlasy proste potrebujeme a chceme ich mať kvalitné. Čo však robiť, ak sa u nás objaví vypadávanie vlasov?

Prirodzené vs. neprirodzené vypadávanie vlasov

Ak nám z našich 100 000 až 150 000 vlasov denne vypadne zhruba stovka, nič sa nedeje. Je to prirodzený proces obnovy vlasového porastu. Uvedomiť si musíme, že nie vždy nám padajú rovnako. Najviac o vlasy prichádzame na jeseň. Pre vypadávanie vlasov sú typické aj niektoré životné obdobia, napríklad čas zhruba 6 mesiacov po pôrode. Nie je pravda, že vlasy padajú v tehotenstve. Naopak, práve vtedy nám obvykle nadpriemerne rastú a hustnú.

Okrem prirodzenej obnovy vlasového porastu nám môžu vlasy padať v dôsledku hormonálnych zmien, chýb vo výžive, chýbajúcich minerálov a vitamínov, pokiaľ sa o ne nesprávne staráme či ich vystavujeme stresu napríklad nevhodnou úpravou vlasov, ak trpíme niektorým ochorením či podstupujeme určitý typ liečby.

Existuje pomoc pre padajúce vlasy?

Nie je všetko stratené, ani keď už nám vlasy pomerne dosť padajú. Mnohé sa dá zachrániť. Hľadať však pomoc v konvenčnej vlasovej kozmetike je drahé a neúčinné. Určite sa musíme vyhnúť tej, ktorá škodí. Teda napríklad prípravkom na vlasy s obsahom silikónu, ktorý vlasy enormne zaťažuje. Dobré je zamerať sa aj na výživu či výživové doplnky pre podporu rastu vlasov, ale efekt nebýva rýchly a nemusí byť tiež dostatočným. Staviť je potrebné na profesionálny zákrok. Ten ponúka inštitút zdravia a krásy Frais.

Ako prebieha liečba vypadávania vlasov?

Liečba vypadávania vlasov u Frais prebieha formou aplikácie účinných látok na podporu rastu vlasov pomocou mikroihličiek priamo do pokožky hlavy. Na pokožku sa nanesie znecitlivujúci krém s anestetickým účinkom. Účinné látky sa potom vpravujú pod pokožku, priamo k vlasovým korienkom. Kokteil pre vlasy je namiešaný vždy podľa konkrétnej potreby. Často sa jedná o čistú kyselinu hyaluronovú pre obnovenie hydratácie vlasovej pokožky. Používa sa tiež vitamínový komplex zložený z B vitamínov, peptidov, kyseliny hyalurónovej a z aminokyselín. Výborný revitalizačný účinok má plazma. Toto ošetrenie vlasy skvalitní a v mnohých prípadoch je schopné taktiež zastaviť ich vypadávanie.