Už od malička je nutné dieťa zoznamovať s tým, čo ho čaká pri návšteve zubného lekára. Nikdy by sme ho nemali používať ako strašenie. Vety typu: „Ak budeš jesť veľa cukríkov, bude ti ich musieť zubár vytrhnúť“ nie sú dobrým začiatkom vzťahu dieťaťa a jeho dentistu.

Dnes sme, čo sa týka zubnej starostlivosti o chrup našich detí, určite poučenejší než pred niekoľkými rokmi. Staráme sa už o čistotu prvého zúbku našich detí, vedieme ich k zubnej hygiene od najmladšieho veku, sami im s ňou pomáhame. Optimálne je dieťa vziať k dentistovi na prvú prehliadku skôr, ako sa u neho nejaký problém so zúbkami objaví. Z prvej prehliadky tak môže byť príjemné zoznámenie sa s prostredím zubnej kliniky aj s ošetrujúcim doktorom. Nie je dobré, aby bol prvý kontakt spojený s negatívnym zážitkom.

Ideálnou voľbou je dnes rodinný dentista

Detský zubár nie je samostatnou špecializáciou. Veľmi dobre naopak funguje, ak dieťa vezme rodič k svojmu zubnému lekárovi. Súčasne vyšetrenie mamičky či otecka dieťa zbaví strachu a naopak v ňom prebudí zvedavosť. Šetrí to taktiež čas rodine.

Nájdite si ordináciu pripravenú na detských pacientov

Dobrá zubná klinika, akou je StomatológiaAupark.sk – Happy Dent, je pripravená aj na detských pacientov. Z prevencie aj ošetrenia vedia lekári urobiť zážitok. K dispozícii majú pre dieťa hračky, aby ho odpútali od zákroku, majú tiež schopnosť empatie s detským pacientom.

Je na rodičoch, aby si dieťa vytvorilo k svojmu dentistovi pozitívny vzťah

Dieťa k zubnému lekárovi vezmite vždy zdravé, v dobe, keď nie je hladné ani unavené. Vy najlepšie viete, aký termín si musíte dohodnúť v zubnej klinike. S deťmi je tiež dobré prebrať, čo ich v ordinácii čaká a rozhodne ich ošetrením nestrašte. Nechajte tiež dieťa, aby si so sebou vzalo svoju obľúbenú hračku.

Bežné ošetrenie detských pacientov aj špeciálne zákroky

V Happy Dent vám vedia vyhovieť aj pokiaľ vaše dieťa potrebuje špeciálnu starostlivosť. Sú pripravení nielen na bežné zákroky, ale aj na tie špeciálne, vrátane ošetrenia detského chrupu v celkovej narkóze.