Chystáte sa na svah? Predpokladáme, že určite nezvažujete iný spôsob dopravy ako autom. Zatiaľ čo si pripravujete zoznam nevyhnutných vecí so sebou, nezabudnite, že všetku športovú výbavu, ťažko skladovateľné veci treba bezpečne dopraviť do cieľa. Na čo konkrétne sa zamerať pri výbere strešných nosičov a boxov?

Zimné radovánky si mnohí z nás ani nevedia predstaviť bez lyžovačky, zábavy na snowboarde či na bežkách. Toto príslušenstvo predstavuje zvýšené riziko pri prenášaní vo vnútri auta či v kufri. V mnohých krajinách je to dokonca zakázané a neúprosní sú ani pri prevážaní tejto športovej výbavy stredným tunelom zadných sedadiel. Za najspoľahlivejší doplnok výbavy preto považujeme nosiče na lyže, ktoré predstavujú priam revolúciu v danom segmente.

Nosiče na lyže, ktoré spoľahlivo uchytia vaše športové príslušenstvo

Nosiče na lyže nie sú len na to, aby pevne „uzamkli“ prenášanú výbavu, musia byť ďalej vzhľadné, v podobnom looku ako vaše auto. Sú totiž na očiach aj ďalším účastníkom v premávke, a preto im buďte príkladom. Dokážte, že si viete vybrať nosiče na lyže tak, aby nikoho neohrozovali a neškodili ani povrchu vášho vozidla.

Určite by vám nebolo príjemné, nasadzovať nosiče a následne ich skladať dole niekoľko hodín. Pôsobili by ste ako skutočný amatér, pričom by ostatní začali mať pochybnosti o kvalitách vybraného modelu. Rýchlo sa upnite na model nosičov s úchytmi, ktoré zvládnu aj hrubšie profily a špecifiká najmodernejších lyží. Jedným z takých sú nosiče mäkkých pryžmových úchytov.

Čo mnohé nedokážu, to je pre najnovšie systémy priam hračkou pomocou zvyšovacieho adaptéra. Zabezpečíte si vyššiu medzeru medzi nosičom a strechou, jednoducho upevníte lyže s rôznym viazaním.

Nepodceňujeme ani náročnú prípravu a upevňovanie v extrémnych podmienkach, kde sa bez ochranných okuliarov a rukavíc nezaobídeme. Konštrukčné špecifiká nových nosičov disponujú otváracím mechanizmom s robustným, ale ergonomicky prijateľným tlačidlom. Stačí už len uzamknúť lyže k nosiču a vydať sa na cesty!

Ďalšie neskladné predmety v aute? Čo s nimi?             

Vyhodiť? Určite nie, ale vybrať si správne strešné boxy, ktoré nehrkocú, nepresahujú prednú a zadnú časť auta a žiadne zvýšené riziko nie je ani pri brzdení a v zákrutách. Strešný box musí počas jazdy zvládnuť iný odpor vzduchu, tým sa zvyšuje spotreba paliva a aj hluk a „komfort“ v kabíne. Taktiež dochádza k rýchlejšiemu opotrebovaniu podvozkových častí, ak si však vyberáte „mačku vo vreci“.

V povrchovej úprave titan aeroskin sú dostupné strešné boxy Thule, kde už nehovoríme o lyžiach, ale o preprave až niekoľkých párov lyží. Zväčša poskytujú priestor pre 5-7 modelov s max. dĺžkou 155 cm. Sú chránené proti krádeži a už keď budete na mieste, tak si box otvoríte z oboch strán. Tomu sa už hovorí komfort na cestách, však?!