O horčíku ste už toho určite počuli veľmi veľa, je však skutočne tak nevyhnutne dôležitý? Rozhodne áno, pozrite si základné dôvody, prečo by ste mali horčík pravidelne dopĺňať!

Každodenný stres a rýchly životný štýl, bez ktorého snáď život moderného človeka ani nemôže existovať, nie je pre človeka veľmi zdravý, o tom niet pochýb. Ľudia totiž boli od nepamäti zvyknutí konať veci tak, ako sú schopní a nebyť nútení zvládať obrovské množstvá rôznych povinností, ktoré má na krku dnes takmer každý dospelý človek. Veci ešte zhoršuje internet, vďaka ktorému nám pribúdajú rôzne starosti, najmä riešenie komunikácie, či už e-mailovej alebo na sociálnych sieťach. Vďaka internetu nemáme čas a možnosť úplne sa dištancovať od vonkajšieho stresového sveta a poriadne si oddýchnuť. Takýto rýchly životný štýl a stres sa prejavuje najmä únavou. Jarná únava, letná únava, zimná únava a, samozrejme, aj jesenná. Nezdá sa vám, že tých únav je nejako veľa a pravdepodobne ich nebudú mať na svedomí ročné obdobia, ale práve náš životný štýl? Meniť životný štýl a kompletne odstrániť stres zo života je prakticky nemožné, ak s únavou a vyčerpaním chcete bojovať, musíte bojovať s jadrom problému – nedostatkom potrebných vitamínov a minerálov. Najmä horčíku!

Prvok s najväčším počtom funkcií

Prijímať všetky potrebné vitamíny a minerály v bežnej strave je nemožné, preto je tu jednoduchšie riešenie – doplnky stravy, v našom prípade prípravok Horčík + B6. Jeho základ tvorí horčík, ktorý je prvkom, ktorý má v našom tele najviac funkcií – nachádza sa v kostiach, zuboch a výrazne prispieva k správnemu energetickému metabolizmu. Práve energetický metabolizmus je to, čo musí fungovať správne, aby ste únavu nepociťovali a cítili sa opäť svieži. Pri stresových situáciách je spotreba horčíku mimoriadne vysoká, preto ho treba dopĺňať. Súčasťou prípravku je aj vitamín B6, ktorý podporuje činnosť nervovej sústavy, reguláciu hormonálnej aktivity a mnohé iné funkcie. Vyskúšajte prípravok Horčík + B6 aj vy a zbavte sa únavy a vyčerpania!