Láka vás predstava vyhrievaného bazéna, ale odrádzajú vás náklady spojené s jeho ohrevom? Potom vám predstavíme solárnu plachtu, ktorá sa postará o ohrev vášho bazéna s nulovými nákladmi.

Kryt vs. solárna plachta

Zatiaľ čo tradičný kryt chráni bazén len pred hmyzom a nečistotami, solárna plachta bazéna vodu nielen chráni, ale aj ohrieva. Zdá sa, že je to ideálne riešenie ohrevu vody pre tých, ktorí nechcú investovať do bežných alebo špeciálnych solárnych ohrievačov vody.

Skutočne sa tým ušetria peniaze?

Okrem toho, že solárna plachta zabezpečuje príjemnú teplotu vody, zabraňuje aj odparovaniu. Menej časté vypúšťanie bazéna vám ušetrí veľa peňazí. Klasický ohrev vody v bazéne pomocou elektrického zariadenia vás bude stáť peniaze za prevádzku. Prečo teda v lete nevyužívať solárnu energiu a ušetriť až 70 % nákladov spojených s ohrevom bazéna?

Na akom princípe funguje solárna plachta?

Čaro solárnej plachty spočíva v tom, že funguje na čisto prírodnom princípe. To znamená, že na správne fungovanie potrebuje len slnko. Plachty rôznych veľkostí a tvarov vytvárajú bubliny, ktoré priťahujú slnečné lúče a ohrievajú vodu.

Ohrev vody o 3-5 stupňov Celzia – bez nákladov

Skutočnosť, že plachta ohrieva vodu približne o 3 až 5 stupňov Celzia, nie je konečná. Vďaka svojim vynikajúcim izolačným vlastnostiam udržiava vodu v bazéne na rovnakej teplote, takže sa cez noc neochladí.

Ako uložiť solárnu plachtu

Pokiaľ ide o skladovanie plachty, nechajte ju prvé dva dni na vode, bude sa lepšie formovať. Plachtu vždy položte bublinkovou stranou nadol a skladujte ju na chladnom a suchom mieste.