Veľmi často sa stretnete so súbojom bojom „domáce recepty vs. kozmetické prípravky“. Pričom sa diskutujúci na internete rozdelia na dve skupiny – zástancovia kozmetiky a zástancovia prírodných riešení. Len málokto je ochotný uznať, že z každej kategórie si môžete vybrať účinné riešenia. Ak chcete mal belší úsmev, vyhrať boj so striami či vypadávajúcimi vlasmi, tieto rady vám pomôžu.

 shutterstock_299114492

Bielenie zubov

V prípade bielenia zubov sa najčastejšie stretnete s dvomi receptami – vyčistiť si ich sódou bikarbónou a potom ešte citrónovou šťavou. Áno, zuby budú belšie, ale zároveň vás tieto riešenia dostanú do problémov – poškodíte si zubnú sklovinu. Ak chcete niečo bezpečné bez návštevy zubára, skúste bielenie zubov pomocou špeciálnych pásikov, ktoré si budete počas dvoch týždňov aplikovať na zuby – žiadna bolesť, žiadny peroxid, len príjemná mentolová chuť a belšie zuby.

 

Boj proti striám

Boj proti striám môžete skúsiť aj za pomoci prírodných receptov. Jedným z najúčinnejších je olejová liečba – olejom si budete masírovať problémovú oblasť. Aký použiť? Je to na vás – kokosový, olivový, mandľový, broskyňový či ricínový olej. Okrem toho môžete použiť vaječné bielky alebo rozrezať zemiak a jeho šťavou si strie natrieť. Nič sa nestane, keď budete tieto spôsoby kombinovať s účinným krémom na strie.

 

Vypadávajú vám vlasy?

Vypadávanie vlasov je nepríjemné aj pre mužov a ženy. Ako proti nemu bojovať? Aj tu pokojne môžete spojiť dve zbrane – kozmetiku a domáce recepty. Jedným z osvedčených spôsobov, ako zabrániť vypadávaniu vlasov je pravidelná masáž hlavy, používanie prírodného žihľavového šampónu a tiež môžete do vlasov skúsiť vmasírovať žĺtok. Čo sa týka kozmetiky, tak si vyberajte prípravky, ktoré neobsahujú alkohol a sú vyrobené na prírodnej báze. Keď spojíte prírodu s ľudským produktom, môžete dosiahnuť želané výsledky.