Systém a poriadok sú základom pre dobre vykonanú prácu. Sklad a jeho priestory musia byť usporiadané predovšetkým funkčne. Reprezentatívnosť priestorov je obvykle až na poslednom mieste. Pritom poriadok a organizácia sú aj tu nevyhnutné, o nič menej ako napríklad v kancelárii.

Ak v sklade vládne usporiadanosť a čistota, nečakaná návšteva zákazníka nemusí byť nemilým prekvapením. Naopak, váš sklad bude pôsobiť organizovane a ukážkovo.

AKO SPREHĽADNIŤ SKLAD

Usporiadanosť skladu môžu zabezpečovať kovové regály, kovové boxy, paletový systém uloženia – sú ekonomické, hygienické a ľahko sa s nimi manipuluje. Príručný odkladací priestor pre obsluhu a personál v sklade uľahčuje a sprehľadňuje celú prácu. Kontajnery sú najčastejšie využívaným odkladacím priestorom, pretože sú praktické, pevné, v rôznych rozmeroch a v prípade potreby aj uzamykateľné. Vďaka kontajnerom už nebude na stole žiadny neporiadok. Ďalšími riešeniami sú skrinky, komody, police, policové regály.

Usporiadanosť zvyšuje aj nástenka, kde môžu byť vystavené dôležité pripomienkové lístky. Úhľadný poriadok miesto zamotaných káblov dosiahnete vďaka vodorovným a zvislým káblovým  kanálom.

Pretože práve detaily robia veľký rozdiel.

NEMÁTE SVOJ SKLAD?

Ak nevlastníte priestory vhodné pre sklad, výhodným riešením je prenájom skladu. Práve prenájom podľa vlastných požiadaviek je ekonomickým riešením.

Ak hľadáte vhodné skladové priestory na prenájom, pri ich výbere si buďte vedomí vašich podnikateľských potrieb. Potrebujete klimatizáciu, kúrenie, kamerový systém, kuchynku pre personál, strážnu službu, regálový systém, baliace zariadenia, manipulačnú techniku, elektronickú skladovú evidenciu, nakladaciu rampu či žeriavovú konštrukciu? Alebo hľadáte sklad vrátane logistických, skladových a ďalších doplnkových služieb?

Ak podnikáte v našom hlavnom meste a je pre vás prvoradá blízkosť diaľnice, sklad Bratislava situovaný v jej bezprostrednej vzdialenosti je obrovskou výhodou. Môžete tak plne využívať výbornú dostupnosť pre kamióny a rýchlu obslužnosť Bratislavy.

VÝHODY PRENÁJMU SKLADU

V závislosti na dohode s prenajímateľom skladových priestorov si môžete prenajatý sklad upravovať podľa vlastných požiadaviek. Nemusíte sa trápiť starostlivosťou o  budovu skladu a jej okolitý areál, vďaka čomu ušetríte kopec času a energie. A ak budete s prenajatým skladom spokojní, zvážte či by nebolo dobré si v jeho blízkosti prenajať aj kancelárske priestory.