Je váš pes neposlušný aj napriek tomu, že ste jeho výcviku venovali veľa času? Uteká váš pes za zverou, nepočúva na zavolanie a robí si skrátka, čo chce? Potom je na čase vyskúšať výcvikovú pomôcku, ktorú uznávajú ako dlhoroční chovatelia, tak skúsení kynológovia. Zaobstarajte vášmu psovi elektrický obojok.

Výchova niektorých psov je náročnejšia. A aj keď chovatelia výcviku svojich štvornohých kamarátov venujú veľa času, niekedy sa skrátka stane, že sa ich snaha s úspechom nestretne. Ako túto situáciu riešiť? Najhoršie variantom je psa pri neuposlúchnutie biť tak, že je fyzický trest bolestivý a začne sa báť. Tento spôsob riešenia problému je veľmi neefektívne. Oveľa lepšie variantom je zaobstarať elektrický obojok, ktorý je veľmi obľúbenou výcvikovú pomôckou ako u dlhoročných chovateľov, tak u skúsených kynológov.

Výcviková pomôcka pre psov akejkoľvek veľkosti

Elektrické obojky sú vhodné pre psy akejkoľvek veľkosti. Pri výbere obojku je však nutné brať do úvahy nielen veľkosť, ale aj temperament psa. Ak si s výberom vhodného obojku neviete rady, vždy sa radšej poraďte so špecializovaným predajcom. Elektrický obojok ale nezaobstarávajte psom, ktorí sú mladší ako 6 mesiacov a ešte neprešli základným výcvikom typu sadni, ľahni, k nohe atď. Ak elektrický obojok pre psa budete kupovať prvýkrát a nie ste si istí výberom konkrétneho produktu, poraďte sa radšej so špecializovaným predajcom.

Ako elektrický obojok funguje?

Elektrický obojok funguje na veľmi jednoduchom princípe a súslednosť jednotlivých impulzov pes veľmi rýchlo pochopí. V prípade nežiaduceho správania je pes spravidla upozornený zvukovým signálom. Keď neposlúchne a pokračuje v nežiaducim správaní, nasleduje elektrostatický impulz. Je však nutné podotknúť, že impulz pre psa nie je akokoľvek bolestivý. Je iba natoľko nepríjemný, že pes radšej prestane vykonávať vylomeniny.

Zoznámenie s obojkom

Ak ste vášmu psovi zaobstarali elektrický obojok, zoznámte ho starostlivo s princípom jeho fungovania. S obojkom psa zoznamujte na mieste, ktoré dôverne pozná a kde ho zároveň nič nerozptyľuje. Dôležité je tiež správne nastavenie impulzu. Pes by na neho mal reagovať, ale v žiadnom prípade nesmie byť bolestivý.