udrzba_2Pokiaľ ide o prevádzku a údržbu vášho podniku, existujú veci, ktoré je vždy dobré mať poruke. Praktický pomocníci, ktorý sú na prvý pohľad neviditeľný, ale vedia urobiť plno parády alebo veľmi jednoducho vyriešiť problém. Čo by vo vašej prevádzke rozhodne nemalo chýbať?

Bez čoho sa neobídete

Či už v kancelárii, v sklade, výrobni, alebo dokonca aj doma. Existuje vec, ktorú využijete naozaj všade a bez čoho by sa už nejeden z nás neobišiel. Týmto malým zázrakom sú predlžovacie káble, tzv. predlžovačky.

Či už ide o predlžovacie prívody, alebo rozbočovacie zásuvky, dá sa vybrať z modelov s rôznym počtom zásuviek. Vo väčšine prípadov bude stačiť klasická 250 V predlžovačka. V prípade však, že máte náročnejšie stroje, nezabudnite aj na trojfázový predlžovací kábel.

Zamestnanci pod dohľadom

udrzba_1Ak zamestnávate ľudí a chcete kontrolovať ich príchody a odchody do práce, prípadne na obedovú prestávku, spoľahnite sa na dochádzkové systémy.

Ak máte radi technické vymoženosti, poobzerajte sa po dochádzkovom systéme na kartu alebo čip. Čipová verzia má tú výhodu, že čip je skladnejší a preto sa dá jednoducho pripnúť na kľúče.
Ak chcete ísť technike ešte viac v ústrety, určite vás bude zaujímať dochádzkový systém na otlačok prsta.

Pre tých menej náročných sa ešte stále vyrábajú dochádzkové hodiny. Klasické dochádzkové hodiny, pomocou ktorých sa označia evidenčné karty. Pri ich výbere si dajte pozor na to, že môžu byť obmedzené na prevádzku do určitého počtu zamestnancov.

Aby ste v práci zažiarili

Ak existuje niečo, čo je vždy dobré mať pripravené v zálohe, sú to žiarovky. Žiarovka sa nikdy nestratí. Skôr či neskôr príde chvíľa, kedy tú dosluhujúcu musíte vymeniť za novú. V ideálnom prípade to bude neskôr.

Pravdou je, že v plno kanceláriách aj prevádzkach je často zapnuté svetlo, aj keď zrovna svieti slnko a efekt svietenia je preto nulový. Zamestnanci si to buď nevšimnú, alebo si s účtami za energie hlavu nelámu. Preto sa rozhodne vyplatí nakupovať úsporné žiarovky. Tie sa dajú zohnať vo všetkých veľkostiach pätiek a výkonoch.

Kto nemá rád ich neprirodzene biely odtieň, určite ocení to, že výrobcovia ich začali vyrábať aj v teplej bielej variante.

Podľa charakteru vašej prevádzky by sa dali iste nájsť aj ďalší pomocníci, ktorých je dobré mať vždy nachystaných poruke. Či už ide o priemyselné alebo označovacie či výstražné pásky, lepidlá, mazacie prostriedky, čističe, odstraňovače alebo odmasťovače, určite sa nájdu situácie, kedy ich naozaj oceníte.