shutterstock_151122341

Množstvo budov, ktoré si môžeme všimnúť kdekoľvek v meste, sú väčšinou celé presklené, a to z viacerých dôvodov. V prvom rade máme z budovy veľmi príjemný dojem, keďže ide o akýsi luxus. Priestory, čiže interiér je maximálne presvetlený, čo ocenia napríklad zamestnanci firmy sídliacej v takejto budove. V tomto prípade sa používajú hliníkové presklené fasády, ktoré architektonicky prepájajú interiér s okolím budovy a zlepšujú tak svetelnú i optickú pohodu.

Hliníkové fasády v administratívnych budovách – rozhodne áno!

Hliníkové fasády sú teda najpoužívanejšie v administratívnych budovách, ktorých cieľom je vyzerať seriózne už od prvého momentu. Hliník, ako už isto viete, je sám o sebe mimoriadne odolný, vysokokvalitný a tiež sa môže pochváliť vysokou tepelnou ochranou, ktorú poskytuje.

Životnosť hliníku je mimoriadne vysoká a taktiež sa nemusíte trápiť nad údržbou, ktorá je prakticky bezproblémová a rýchla. Konštrukcia obvodových plášťov vo svojich parametroch plní funkciu dokonalého zabezpečenia objektu voči poveternostným vplyvom a značnou mierou dotvára architektúru stavby. Fasádna konštrukcia sa dá použiť teda v priehľadných, ale i nepriehľadných častiach budovy. Častým prvkom obvodových plášťov sú systémy bondových, plechových, keramických, ale aj iných obkladov, ktoré sú spravidla konštruované ako zateplené prevetrávané fasády. Výrazne ovplyvňujú architektúru budov.

Hliníková fasáda do domu?

Čo sa týka využitia hliníkových fasád v prípade domov, ide o nezvyčajný jav, čiže ľudia po tomto type fasády príliš neuvažujú. Síce je hliníková fasáda elegantná a nadčasová, nepôsobí príliš útulným dojmom, čo možno rodiny odrádza od kúpy. Ide v podstate aj o vyššiu investíciu, čiže ide o položku, ktorá je pre bežne zarábajúcich ľudí skôr nepredstaviteľná.