Vaňa je základom každej kúpeľne. Samozrejme iba v prípade, že máte kúpeľňu, do ktorej sa vaňa vojde.

Pri  výbere vane je kľúčový dizajn a materiál. Pri voľbe dizajnu sa riadime veľkosťou priestoru, kam vaňu chceme umiestniť a účelom, ku ktorému nám bude vaňa slúžiť. Keď žijeme sami a radi striedame kúpeľ a rýchle sprchovanie, je dobré zvoliť vaňu s širokým plochým dnom a vaňovou zástenou, ktorá nám umožní pohodlný kúpeľ aj sprchu. Keď žijeme s partnerom, prípadne máme niekoľko detí, zvolíme pravdepodobne vaňu väčších rozmerov, ktorá umožní romantický kúpeľ vo dvojici aj šantenie našich detí.

Bez ohľadu na to, či si vyberiete väčšiu alebo menšiu vaňu, máte niekoľko možností, ako si ju vylepšiť a vytvoriť z nej miesto pre každodennú príjemnú relaxáciu.

 

Protišmykové bezpečnostné prvky  – ich použitie je vhodné hlavne v prípade, keď vaňu používajú seniori alebo deti. Dno vane alebo sprchovej vaničky oblepíme samolepiacimi protišmykovými páskami alebo štvorčekmi.

 

Držadlá – tiež veľmi užitočný doplnok, dôležitý predovšetkým  pre seniorov, ale istotne ho ocenia aj mladší používatelia vane.

 

Vaňové podhlavníky – väčšina výrobcov vaní ponúka k jednotlivým dizajnovým kúpeľňovým konceptom, okrem iných doplnkov do kúpeľne, aj mäkké vaňové podhlavníky v dizajne, ktorý svojím tvarom dopĺňa dizajn vane.

 

Termostatická vodovodná batéria – umožňuje reguláciu teploty vody tak, že voda má celý čas stabilnú teplotu, akú si na začiatku nastavíte, aj keď prúd vody niekoľkokrát zastavíte a znova pustíte. Termostatická vodovodná batéria dokáže udržiavať stabilnú teplotu vody aj pri zmene tlaku v potrubí. V prípade poruchy prívodu studenej vody ihneď odstaví horúcu vodu, aby ste sa neopariliTieto ,,rozumné” vodovodné batérie sú vybavené blokačným tlačidlom, ktoré zabraňuje samovoľnému spusteniu vody teplejšej ako 38° C. Táto technológia umožňuje aj  výraznú úsporu vody a energií.

 10cvs2

Hydromasážne systémy – hydromasážne systémy je možné rozdeliť na vodné (hydro) a vzduchové alebo tiež perličkové (air). Hydromasáž funguje vďaka prúdu vody, ktorý je vytváraný vodným čerpadlom, je vhodná po športových a fyzických výkonoch a urýchľuje liečbu zdravotných problémov. Vzduchová masáž má relaxačné účinky, zaisťuje prekrvenie pokožky a jej celkovú tonizáciu a na rozdiel od klasickej hydromasáže je založená na pôsobení tlaku vzduchu, ktorý je generovaný kompresorom a do vane, je vháňaný tryskami menšieho priemeru. Obidva systémy je možné spojiť do jedného kombinovaného systému. Ako jediný na slovenskom trhu spája výhody vodnej masáže a účinky masáže vzduchovej systém Whisper od RAVAKu. Pre montáž hydromasážnych systémov sú najvhodnejšie akrylátové vane vystužené polyuretánovou penou.

 

Chromatoterapia – liečebný systém založený na pôsobení  farebného svetla. Je možné zabudovať ho do väčšiny akrylátových vaní. Funguje ako podhladinové osvetlenie a dokáže ozvláštniť kúpeľ aj priestor celej kúpeľne  farebnými odtieňmi svetla. Na slovenskom trhu je dostupný samostatný balíček chromatoterapie, nezávislý na type hydromasážneho systému – H2O Color od značky RAVAK.