shutterstock_499473049Čo je to inkontinencia a ako vzniká? A keď nás už trápi, ako sa o seba starať pri inkontinencii? Správna starostlivosť a zvýšená hygiena je totiž pri danom zdravotnom probléme skutočne nevyhnutná a nemožno nič  podceniť. Inak si poľahky privodíme aj ďalšie nemilé ťažkosti.

 Čo je to inkontinencia a ako na ňu?

Inkontinencia, teda samovoľný únik moču, je problém, ktorý trápi mnoho ľudí. Napriek tomu sa o nej príliš nehovorí a ani povedomie o nej a možnostiach, ako s ňou bojovať, nie je príliš veľké.

Existujú rôzne príznaky, ktoré nám napovedia, že ide o neželaný únik moču. Závisí to však aj od toho, o aký typ inkontinencie sa jedná. Poznáme hneď niekoľko typov inkontinencie, pričom najčastejšie sú inkontinencia urgentná, stresová a inkontinencia z pretekania.

Bez ohľadu na to, akým druhom inkontinencie Vy alebo Vaši blízki trpia, správna hygiena pri úniku moču je alfou a omegou riešenia tohto problému. Viete ale, ako na to?

Účinná pomoc v boji s inkontinenciou

Kto trpí inkontinenciou istotne vie, že je skutočne veľmi dôležité, aby o svoje zdravie a hygienu intímnych partií dbal ešte viac, ako kedykoľvek predtým. Dôraz je treba klásť najmä na kvalitnú kozmetiku určenú na starostlivosť pri inkontinencii a tiež na jej správne používanie. Pravidelné kúpanie či sprchovanie, minimálne raz do dňa, je doslova samozrejmosťou, ktorú by si mali osloviť všetci ľudia trpiaci neželaným únikom moču. Pravdaže, v prípade, že dôjde k nepredvídaných situáciám a Vy nemáte po ruke vaňu ani sprchu, ako prvá pomoc dobre poslúžia aj vlhčené utierky na intímnu hygienu.

Kozmetické prípravky na pokožku namáhanú inkontinenciou

Okrem vyššie spomenutých jednorazových vlhčených utierok je na trhu široký výber ďalších kozmetických prípravkov, ktoré účinne bojujú proti prejavom inkontinencie.

Na rýchle a šetrné čistenie silno znečistenej pokožky pri úniku moču i stolice sa hodí umývacia pena, ktorá skvelo neutralizuje pachy, je pH neutrálna a nevyžaduje použitie vody. Ďalej sú k dispozícii ošetrujúce prísady do kúpeľa či umývacie emulzie, ktoré obsahujú zvlhčujúci a upokojujúci pantenol.

Výber vhodnej kozmetiky pri inkontinencii skrátka nepodceňujte. Správne zvolené prípravky totiž dokážu výrazne napomôcť zisku opätovného dobrého pocitu z Vášho tela a neraz aj navrátiť stratenú sebadôveru.