Pracovné oblečenie a pracovná obuv je v niektorých profesiách skutočne nevyhnutná. Vedeli by ste si predstaviť robotníka na stavbe, ktorý by nemal na sebe montérky a kvalitnú obuv, ktorá mu zaručuje stabilitu na stavbe? Určite nie. Pracovné odevy, pracovná obuv a ostatné pracovné pomôcky by mali byť nevyhnutnou súčasťou všetkých pracovníkov, ktorí by mohli utrpieť pri práci vážne zranenie.

Prečo je pracovná obuv tak dôležitá?

precovná obuvPýtate sa, prečo je pracovná obuv tak dôležitá a nevyhnutná? Tá má totiž ochrannú funkciu a hlavne je uzavretá (vo väčšine prípadov). Chráni teda vaše chodidlo pred rizikom súvisiace s prácou, ktorú práve vykonávate. Či už by išlo o rozliatu dezinfekciu alebo o ostrý predmet, ktorý by ste si na zemi nevšimli. Vedeli ste, že 10% pracovných úrazov súvisí s poranením nohy? Okrem toho si môžete nohu v nekvalitnej a nesprávnej obuvi veľmi ľahko poraniť buď pádom, zakopnutím alebo pošmyknutím. Tento typ poranenia tvorí ešte viac pracovných úrazov ako v predchádzajúcom prípade. Mnoho zamestnancov môže trpieť bolesťami nôh, ktoré sú tiež spôsobené nesprávnou obuvou. Buď je to tým, že dlho sedíte alebo dlho stojíte na nohách. Ľudská noha je síce určená na pohyb, ale stáť 12 hodín denne na nohách nie je už sranda. To isté platí, ak máte sedavé zamestnanie a vy sa nemáte čas ani prejsť po kancelárií.

Chráňte sa

Existujú však aj zamestnania, ktoré sú pre človeka veľmi nebezpečné. Môže ísť o prácu, kde sa môžete veľmi ľahko popáliť alebo ublížiť si chemikáliou. Pracovné odevy ako sú rôzne vesty, montérky, overaly a nohavice by mali byť vašou súčasťou. Verte, že sú veľmi pohodlné a samozrejme sa aj veľmi dobre adaptujú na vaše pracovné prostredie.

Pokiaľ vám záleží na vašom zdraví pri práci, nezanedbajte to.

Spoločnosť Bormis s. r. o. poskytuje kvalitné pracovné odevy, pracovnú obuv, ochranné štíty, ochranné prilby a ochranné pracovné pomôcky už od roku 2007, ktoré oceníte nielen v zamestnaní, ale aj pri práci okolo domu. Niet nad kvalitné pracovné oblečenie, ktoré vám nielen uľahčí prácu, ale v mnohých prípadoch aj zachráni život. Nakúpiť môžete priamo v predajni vo Svätom Jure alebo na internetovom obchode www.bormis.sk. Ak by ste mali nejaké otázky, zavolajte na tel. číslo 0948 355 340 a dohodnite si stretnutie s našim obchodným zástupcom.

 

FOTO: Kadmy / Dollar Photo Club