Ak chcete mať silnú imunitu a dobrú odolnosť proti vírusovým a bakteriálnym ochoreniam, mali by ste prijímať dostatok vitamínov a minerálov. Predovšetkým vitamín C. Toto vie asi každý, no nie každý pozná aj ďalšie aspekty prijímania vitamínov…

Vitamín C je jedným z najdôležitejších vitamínov v ľudskom tele. Jeho účinky sú širokospektrálne, z najdôležitejších spomenieme napríklad urýchľovanie vstrebávania ťažkých kovov v tele a tvorba kolagénu, ktorý sa následne podieľa na tvorbe zdravých zubov, ďasien, kostí a ciev. Vitamín C zároveň slúži ako účinný antioxidant – bráni oxidačnému stresu buniek, bunky tak zostávajú ochránené pred nežiadúcimi vonkajšími vplyvmi, ktoré následne spôsobujú rozličné ochorenia.

Zaujímavosťou je, že ľudské telo si nedokáže vytvárať vitamín C samo. Väčšina živočíchov to pritom bez problémov dokáže. Znamená to len jedno – ako ľudia sme odkázaní na externý príjem vitamínu C a ak tento vitamín neprijímame v dostatočnom množstve, prejaví sa to nielen na zvýšenej chorobnosti, ale aj oveľa vážnejších a dlhotrvajúcich zdravotných problémoch. V dnešnej rýchlej dobe však má len málokto čas sledovať si svoj jedálničiek, či obsahuje dostatok vitamínu C. Veľký zmysel tak dávajú doplnky stravy, ktoré dokážu vitamín C do tela rýchlo a efektívne doplniť. Takým doplnkom stravy je napríklad prípravok Extra C 500.

Okamžité verzus postupné uvoľňovanie

Najväčšou výhodou prípravku Extra C 500 je skutočnosť, že vitamín C sa z neho uvoľňuje postupne. Kapsuly zaručujú, že uvoľňovanie účinného vitamínu prebieha minimálne 8 hodín po užití. Práve táto skutočnosť robí reálne rozdiely. Ak totiž prijmete vitamín C, ktorý sa ihneď uvoľní do tela, jeho účinok je len krátkodobý. Telo totiž nedokáže vitamín C ukladať, buď ho teda ihneď spotrebuje, alebo ho vylúči. Môže sa však stať, že telo bude potrebovať vitamín C neskôr, no už nebude k dispozícii. Práve tento problém prípravok Extra C 500 rieši. Výhoda je teda jasná, tak nečakajte a vyskúšajte si ho na vlastnej koži! Zohnať ho môžete napríklad v e-shope Greenlike.sk.