Správne vykonaná geometria kolies vám zaistí nielen komfort pri jazdení, ale i bezpečnosť. Ovplyvňuje opotrebenie a odolnosť pneumatík, riadenie a spotrebu vozidla. Pýtate sa, čím sa môže geometria kolies poškodiť? Dôvodov môže byť samozrejme viacero, no medzi tie najbežnejšie patrí nerovná cesta, výjazd na obrubník alebo aj obutie nových pneumatík.

2333

Príznaky nesprávnej geometrie kolies

Príznaky nesprávnej geometrie zistíte napríklad tak, že na rovnom úseku na chvíľu pustíte volant a vaše auto nebude udržiavať priamy smer, ale bude zatáčať do strany. Môže sa to stať napríklad aj vtedy, keď budete brzdiť. Nesprávna geometria môže spôsobiť vo vážnejších prípadoch i nehodu, a preto by ste si ju mali dať skontrolovať aspoň 2 krát ročne. Každý výrobca áut má parametre, podľa ktorých vám v pneuservise skontrolujú, prípadne napravia nesprávnu geometriu kolies.

Aby bola vaša jazda stopercentne bezpečná, nezabúdajte na výmenu zimných pneumatík za letné. Zimné pneumatiky sú prispôsobené do chladného a zasneženého počasia, čo sa o letných povedať nedá. Tie sú ideálne na teplé dni, čo už je zrejmé podľa ich názvu. Okrem bezpečnosti vám zaručujú komfort pri jazde, ale i úspory za pohonné hmoty. Tie sa môžu pohybovať až vo výške 30%, čo ocenia najmä vodiči, ktorí mesačne najazdia aj niekoľko kilometrov.

Oživte vzhľad vášho auta

Keďže sa blíži leto a horúce letné dni sú už za dverami, mali by ste vašim kolesám dopriať trošku komfortu, ale i luxusu zároveň. Ide o hliníkové disky, ktoré sú na letné dni ideálne. Najmä počas častejšieho brzdenia, keďže vďaka ich materiálu i povrchu chránia vaše pneumatiky. Zabezpečujú ochladzovanie kolies, znižujú celkovú hmotnosť vozidla a životnosť bŕzd sa výrazne predĺži. Okrem toho vyzerajú veľmi pekne, takže vášmu autu dodajú úplne nový rozmer. Cenovo sú síce o niečo drahšie ako klasické plechové disky, no verte, že sa do nich oplatí investovať.

 

Pokiaľ ste sa aj vy rozhodli pre skontrolovanie geometrie kolies, výmenu pneumatík, uskladnenie pneumatík či nákup príslušenstva pre vaše auto, pneuservis – www.pneumatiky.sk  je vám k dispozícii. Nachádza sa v Ivanke pri Dunaji, kde môžete navštíviť predajňu, ale i servis, kde sa odborní pracovníci postarajú o vaše vozidlo.