Nerobíme si z vás srandu. Myslíte si, že deti dokážu sedieť len pri počítačoch, hrať počítačové hry a nezaujímať sa o okolitý svet? Väčšina z vás má k tomu určite negatívny postoj, avšak nie vždy to tak je. Sú aj jedinci, ktorí sa dokážu zaujímať o iné oblasti života ako sú hry,  napríklad ako funguje obchodovanie, ako sa darí tej a tej firme na svetovom trhu a aké nehnuteľnosti sa teraz predávajú.

Samozrejme nemyslíme tým vekovú kategóriu pod 15 rokov, tí ešte žijú vo svojom detskom svete bez starostí, avšak netvrdíme, že aj tam sa nenájdu takí, ktorí sa nezaujímajú o tieto oblasti, ktoré sme vyššie menovali. Skôr sa zameriavame na  vekovú kategóriu od 15 do 18 rokov. Je dobré, že sa venujú takýmto aktivitám, pretože to za prvé pomáha k rozvoju ich myslenia a po druhé ich to učí postarať sa o seba, keď budú dospelí a sami budú zárobkovo činné osoby.

Keď budem dospelý budem podnikať

Fráza nad ktorou sa len pousmejeme. To je ľahké, veď to je ľahké ako maturita. Omyl! Za cestou k podnikaniu sa nachádza veľmi dlhá cesta až sa dostanete do cieľa. Do cieľa, v ktorom budete prosperovať a vaše meno bude mať aj nejakú cenu a konkurencia sa bude triasť len pri počutí vášho mena. Ako sa však vyštverať na vrchol? Bude to ťažké, veď si predstavte cestu na Mount Everest. Je to niečo podobné. Pri ceste na najvyšší vrchol sveta máte sprievodcu, ktorí vás sprevádza až k ceste na vrchol. Tak aj v podnikaní máme spoločnosti, ktoré nám pomôžu pri založení novej firmy.

Podajú nám pomocnú ruku, keď sa chceme štverať na vrchol, ale všetko je na nás, ako sa budeme snažiť a koľko síl vynaložíme, aby sme sa dostali na vrchol. Pri podnikaní sa to dá. Dá sa to aj rýchlo. Spoločnosť sa dá založiť aj zo dňa na deň. Neveríte?

Čo môžete odložiť raz, odložíte vždy

 No pri zakladaní firmy toto neplatí. Máme aj firmy, ktoré nám podajú pomocnú ruku hneď, ako o ňu požiadame. Neveríte? Uveríte. Spoločnosť Online Invest nám ponúka rýchle zakladanie spoločnosti. Teda ak pri raňajkách rozmýšľate, žeby ste chceli už zajtra podnikať, stačí len skontaktovať firmu a oni sú vám hneď k dispozícii.

Chcem, aby ste o mne vedeli 

Učte sa. Keď chcete, aby o vás zákazníci vedeli, musíte dať o sebe vedieť. Ale ako? Nebudete predsa do rozhlasu rozkrikovať, že podnikáte. Stačí si zaobstarať tonery do tlačiarní značky Canon, zapnúť tlačiareň, vytvoriť slogan, logo a poroznášať do schránok. A hneď budete známy. Tonery od Canonu nie sú len ktovieaké tonery, sú to kompatibilné tonery, čiže sa prispôsobia aj vašej tlačiarni, ktorá má značku inú ako Canon.

 

Photo by stockimages / freedigitalphotos.net