Momentálne je doba veľmi uponáhľaná a my vôbec nemáme čas zastaviť sa. Máte pocit, že nič nestíhate a že by ste mali byť momentálne úplne niekde inde? Pokiaľ si nakoniec nejaký ten čas aj nájdete, dopadne to väčšinou úplne inak, ako ste si predstavovali. Buď vás niekto vyruší, alebo sa nedokážete úplne uvoľniť.

Ako relaxovať?

Relaxácia neznamená to, že si ľahnete na gauč, zavriete oči, vypije šálku čaju a budete pokračovať vo všetkých povinnostiach, ktoré ešte musíte spraviť. Správny relax má trvať o niečo viac a mali by ste popri ňom vykonávať príjemnú, no zároveň užitočnú činnosť. Vytvorte si čas pre seba a vychutnávajte si váš život.

Ako to vlastne docieliť? V prvom rade odložte mobily, notebook alebo tablet. Práve moderná technológia má za následok to, že ľudia prestali relaxovať. Pípanie mobilu alebo emailov vám rozhodne neumožnia oddychovať. Absolútne ticho má vynikajúce výsledky na znižovanie stresu. Vyskúšajte aspoň na chvíľu vytvoriť dokonalú zvukovú izoláciu.

Woman resting at work with the feet over the office table

Vyskúšajte umenie

Spoľahlivým spôsobom, ako bezstarostne relaxovať je umenie. Nezáleží pritom, akému štýlu sa budete venovať a ani na tom, či umenie vôbec ovládate. Môžete maľovať, vyrezávať, háčkovať, spievať, písať básne alebo modelovať. Existuje mnoho možností a je len na vás, ktorú z nich uprednostníte. Účelom je, aby ste si oddýchli a aby ste sa zbavili stresu.

Pozor na zdravotné problémy

Pokiaľ budete zanedbávať váš psychický stav, môžete mať skôr či neskôr zdravotné problémy. Pokiaľ trpíte nespavosťou alebo nedostatkom energie, nemôžete sa sústrediť a nemáte chuť na jedlo, začnite už konečne relaxovať! Môžete sa totiž vyhnúť vážnym zdravotným rizikám.

 

FOTO: vladimirfloyd + Antonioguillem/ Dollar Photo Club