Každý komu aspoň trošku záleží v akom prostredí žije, by v žiadnom prípade nemal zanedbávať upratovanie a obzvlášť by si mal dávať pozor na zariadenie domácnosti. Pár minút do týždňa venovaných čisteniu a starostlivosti o jednotlivé kusy nábytku sa niekoľkonásobne vrátia v podobe krásneho životného prostredia a v neposlednej rade v ušetrených finančných prostriedkov za nový nábytok.  K starostlivosti o jednotlivé kusy nábytku treba pristupovať obozretne a individuálne, pretože nevhodná starostlivosť môže mať za následok až zmenu tvaru kostry nábytku. Aj keď najčastejšími  znamienkami krásy trpí povrchová vrstva nábytku, netreba sa na to spoliehať. Špeciálny prístup si obzvlášť vyžaduje nábytok  s netradičnou povrchovou úpravou, ručne vyrábané a vlnené koberce. Svoje by o tom mohla rozprávať firma na čistenie špeciálnych druhou kobercov a sedacích súprav Topservis. Pri svojom niekoľko ročnom pôsobení na poli čistiacich a upratovacích prác sa u jednotlivých zákazníkov stretla s najrôznejšími formami poškodenia jednotlivých druhov nábytku. Pri všetkých variantoch však platí jedno pravidlo : dobre si prečítať návod na čistenie od výrobcu a striktne ho dodržiavať.  V žiadnom prípade sa nestane situácia, aby sme museli použiť nejaký agresívny čistiaci prostriedok, alebo snáď rozpúšťadlo či prostriedky obsahujúce nejaké naleptávajúce zlúčeniny. Ďalšou často opakovanou chybou je mechanické čistenie buď kartáčom alebo nedajbože drôtenkou.
Spomenuté zmeny tvaru kostry nábytku však svoju príčinu majú trošku inde – najčastejšie k nej dochádza pri prehnanom navlhčení nábytku, teda hlavne pri používaní veľkého množstva vody, alebo pri neobratnom ručnom tepovaní. Takémuto zásahu nemá náš nábytok šancu odolať. Preto predtým, ako sa pustíte do nejakého čistenia, vôbec nie je hanba osloviť o radu nejakú čistiacu, tepovaciu a upratovaciu firmu ako je Topservis.

Nepriamou ale podstatnou ochranou proti strate farby nábytku je skrytie od vplyvu slnečného žiarenia. Už naše babky vedeli, že ak rozprestrú biele košele na  trávu na slniečko, že sa krásne vybielia a to isté sa stane i nášmu nábytku, ak ho postavíme na slniečko. Aby sme zabránili vzniku trvalých nepekných škvŕn a fľakov na nábytku, je potrebný okamžitý zásah. Ak sa nám napríklad rozleje káva alebo malinovka, je potrebné ju čo najrýchlejšie odsať utierkou, než sa stihne vsiaknuť napríklad do koberca alebo sedačky.

Ochrana kože

Koža patrí medzi prírodné materiály, ktoré majú tendenciu presne ako naša pokožka, sa vysušovať. Preto si koža vyžaduje veľmi častú starostlivosť, minimálne raz za pol roka. Najideálnejšie je robiť údržbu v lete a v zime. Koža  si tiež vyžaduje čistiace prostriedky, ktoré nie sú agresívne, najideálnejšie je si vyberať prostriedky vhodné do čističiek odpadných vôd. Pre hlbší pohľad do problematiky prosím navštívte stránku čistiacej spoločnosti na kožené sedačky a kreslá Topservis. Špeciálny prístup si potom vyžaduje koženka. Tu je potrebný výber čistiacich prostriedkov vhodných na plastové materiály. Neodporúča sa hlavne požívanie alkoholu a technického benzínu. Tak hor sa do upratovania a čistenia!