Milujete iPhone a chcete jeden aj vy? Nechcete však do telefónu investovať toľko peňazí, nový iPhone tak neprichádza do úvahy? Nevadí, aj použitý iPhone môže byť skvelou voľbou. Dôležitý je však správny výber.

Nech si kto chce vraví čo chce, spoločnosť Apple patrí, vždy patrila a pravdepodobne aj veľmi dlho bude patriť medzi svetovú špičku vo výrobe mobilných telefónov. Technológie, s ktorými firma Apple počas svojich rokov existencie prišla, sú mimoriadne inovatívne a väčšinou na úplne inej úrovni, ako ostatní konkurenti. Modely mobilných telefónov iPhone vždy patria medzi špičku vo svojej kategórii, niektoré modely z nižších kategórií by sa často mohli porovnávať aj s inými telefónmi oveľa vyšších kategórií. Nečudo tak, že mobily iPhone sú tak populárne po celom svete. Samozrejme, nájde sa aj veľa odporcov, ktorí telefóny značky iPhone považujú za zbytočne predražené a nadávajú na nich. Väčšina týchto odporcov však nikdy s iPhonom dlhšie nežila, nevedia tak, aké skutočné výhody tieto telefóny prinášajú.

Z vlastnej skúsenosti

Osobne môžem povedať, ani ja som dlhú dobu iPhonom neveril. Aj ja som patril medzi odporcov, ktorí ich považovali za zbytočne drahý luxus, ktorý neprináša žiadne výhody. Až kým som si iPhone nekúpil a nevyskúšal si na vlastnej koži, aký je iPhone v skutočnosti. A tak, ako aj takmer všetci ostatní majitelia iPhonov, ani ja by som iPhone už nevymenil za nič iné. Nie som profesionálny tester telefónov a toto nie je recenzia iPhonu, priblížim vám tak iba základné vlastnosti Iphonov, ktoré stoja za to. V prvom rade je to operačný systém iOS. V moderných iPhonoch je vyšperkovaný k dokonalosti a bez diskusie sa jedná o najplynulejší systém, aký môžete v mobilnom telefóne mať. V porovnaní s Androidom sa jedná o veľa intuitívnejšie a neporovnateľne plynulejšie prostredie. Za viac ako dva roky vlastníctva iPhonu sa mi stalo možno trikrát, že systém zamrzol alebo sa zasekol. Pri Androide sa to stávalo aj niekoľkokrát do mesiaca. Okrem plynulosti je výhodou aj neuveriteľná rýchlosť samotného telefónu, perfektné reakcie na dotyky, nádherné farby displeja a zvuk.

Ach, tá cena

Keď o iPhone snívate aj vy, možno aj máte peniaze na najnovší model, avšak je vám ľúto dať toľko peňazí za telefón. Pravdupovediac, ceny nových iPhonov sú veľmi vysoké, aj keď pomerne primerané tomu, čo za svoje peniaze dostávate. Iphone totiž nie je len o rýchlosti a výkone, ale aj perfektnom dielenskom spracovaní, použitých materiáloch, dizajne a podobne. Cena sa vám však aj napriek tomu môže zdať vysoká. Aj mne sa zdala. Tak, ako aj mnoho iných záujemcov o iPhone, aj ja som sa vydal cestou kúpy použitého iPhonu. A aký bol najlepší bazár Apple iPhone?

Pozor na kópie!

Najväčšiu radu, akú vám pri kúpe iPhonu môžem dať, je kupovať ho z overených zdrojov. Mne sa najviac vyplatil e-shop mp3.sk. Tu nájdete nové, ale aj používané mobily, nielen značky Apple, ktoré sú stopercentne originálne, overené a je na nich 12 mesačná záruka. Kým iPhone 7 cena nového kusu je veľmi vysoká, v e-shope mp3.sk nájdete mierne používaný overený kus, ktorý je aj o polovicu lacnejší, ako nový. Výhodou tohto e-shopu je aj rýchle vybavenie objednávky a bezproblémové dodanie. Spomínam slovíčka „overený“ a „originálny“, práve na tieto dve základné veci by ste si totiž pri kúpe použitého iPhonu mali dávať veľký pozor. Pri kúpe z neoverených zdrojov sa vám môže stať, že si kúpite iPhone, ktorý na prvý pohľad vyzerá úplne normálne, bol však zreštaurovaný a v jeho vnútri sa nachádza spleť rôznych čínskych súčiastok. Lacný iPhone 6 z Bazošu tak môže byť celkom risk. Prípadne sa môže jednať o kradnutý telefón a podobne. A to určite nechcete.

Splňte si sen!

Tak, už viete, ktorý iPhone bazár pri kúpe telefónu využiť, viete, na čo si dávať pozor, tak načo čakáte? Život je príliš krátky na to, aby ste ho strávili snívaním o veciach. Kúpte si overený iPhone 7 s 12 mesačnou zárukou za veľmi výhodnú cenu aj vy a splňte si svoj sen!