Prírodný kameň sa používal ako základný stavebný materiál na fasády už stovky rokov dozadu. V súčasnosti zažíva svoje obrodenie a to hneď z niekoľkých príčin. Asi najdôležitejšou je fakt, že obklad na fasádu domu z kameňa predstavuje spomedzi všetkých materiálov najekologickejšie riešenie. A čo ostatné dôvody? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

1. Fasádny obklad z kameňa dodá budovám nový vzhľad

V prípade, že prerábate dom, môžete na fasádu použiť prírodný kameň. Či už je váš štýl skôr tradičný alebo naopak súčasný, prírodný kameň je ideálnym riešením v oboch situáciách.

2. Prírodný kameň zvyšuje trvácnosť a odolnosť fasády

Kamenné fasády sú nielen ohňovzdorné, ale vďaka pevnosti kameňa prekonajú svojou stálosťou všetky ostatné materiály.

3. Obklad na fasádu z kameňa nepotrebuje údržbu

Ak si chcete ušetriť náklady a námahu spojené s prerábkou časom poznačenej fasády, je pre vás prírodný kameň tým pravým. Na rozdiel od iných prírodných či syntetických materiálov totiž na slnku nevybledne a kamenný obklad ošetrený impregnáciou je zároveň odolný aj voči vlhkosti a mrazu.

4. Kamenný fasádny obklad zvyšuje estetickú hodnotu budovy

Kameň ako prírodný materiál pomáha novostavbám zapadnúť do okolitého prostredia. Prepožičiava im svoj originálny vzhľad a umožňuje majiteľovi prostredníctvom osobitej úpravy fasády prezentovať svoj charakter.

5. Fasády z prírodného kameňa chránia budovu pred znečistením

Všetci veľmi dobre vieme, ako vyzerá aj tá najkrajšia maľovka po niekoľkých rokoch. Farba stráca sviežosť, zosivne alebo vybledne a predovšetkým u svetlých farieb môžeme pozorovať rozličné fľaky a nečistoty. Použitím fasádnych obkladov z kameňa sa uvedeným nepríjemnostiam s prehľadom vyhnete. Kameň si totiž dlhodobo zachováva svoj pôvodný bezchybný vzhľad a ani zub času na ňom nezanecháva nežiaduce stopy.

6. Obklady z prírodného kameňa šetria náklady na vykurovanie

Zásluhou tepelno- izolačných vlastností kamennej fasády zostáva vytvorené teplo vo vnútri a neuniká cez steny. To má za následok ušetrenie na výdavkoch spojených s kúrením.

7. Fasádne obklady z kameňa umožňujú široký výber podľa farieb i tvarov

Veľký výber dostupných obkladov z prírodného kameňa uľahčuje ich kombinovateľnosť s farebnou omietkou. Zároveň dávajú voľný priestor fantázii a osobným preferenciám.

Fasádne kamenné obklady sú nadčasovou voľbou pre všetkých, ktorým záleží na vzhľade a kvalite fasády. Ich neoceniteľné vlastnosti presvedčili už mnohých ľudí, ktorí sú s nimi nadmieru spokojní. Chcete sa ku nim pridať aj vy?

Prečítajte si ďalšie zaujímavosti z nášho magazínu GSM.