Bežne zápasíme s nespavosťou a čuduj sa svete – akonáhle sadneme za volant, všetko je inak. Zaspávame. Predovšetkým ak riadime auto v noci. Pozrite sa na top 10 rád, ako nezaspať za volantom a šťastene dôjsť až do cieľa svojej cesty.

Ako nezaspať za volantom? Robte týchto 10 vecí

Top 10 dobrých rád, ako nezaspať za volantom

  1. Hudba pomáha: musí však byť rýchlejšia a dynamickejšia. Určite si nepúšťajte žiadnu pomalú vážnu hudbu ani žiadne slaďáky. Optimálne je techno a to ešte trochu nahlas.
  2. Vybavte sa na cestu niečím pod zub: optimálna je nakrájaná zelenina, ktorá netečie a pekne chrumká. Podobne ovocie. Majte ich pekne naporcované vedľa ruky. Skvelé sú jablká, uhorka, kapia, mrkva apod. Nejedzte sladké ani čokoládu. Povolenú sú ale oriešky.
  3. Uberte na kúrení a prípadne vyvetrajte oknom: určite je lepšie cestovať v 18 stupňoch, než v prekúrenom aute. A je jedno, či je zima alebo leto.
  4. Veľa pite: studené nápoje, radšej nesladené. Optimálne vodu, alebo vychladený čaj bez cukru. Vhodný je zelený čaj.
  5. Zastavujte a robte si prestávky: zastavte a pretiahnite si telo. Zacvičte si a nadýchajte sa vzduchu.
  6. Skontrolujte si polohu sedadla: ak zaspávate, dajte si ho až do nepríjemne kolmej polohy.
  7. Spievajte si: málokoho vlastný spev nepreberie.
  8. Telefonujte: samozrejme bezpečne cez handsfree. Nájdite si niekoho, kto vám pomôže prekonať ospalosť a pokecia si s vami trebárs v noci.
  9. Vyrazte na cestu radšej s prázdnym žalúdkom, než po tažkom jedle a s preplneným bruchom: ťažké jedlá pred jazdou vás následne uspia.
  10. Užite vhodný doplnok stravy proti únave: taký, ktorý funguje proti únave pri dlhých cestách, akým je KOFEX.

Kofex vám pomôže nezaspať v aute

Doplnok stravy KOFEX obsahuje čistý kofeín a výťažok z guaranny. Jedna tableta ponúka celkom 50 mg kofeínu. KOFEX priaznivo ovplyvňuje pozornosť vodičov, zvyšuje sústredenie a oddďaľuje únavu. Stimuluje celý nervový systém. Ide o čiste prírodné výťažky. Nikdy neužívajte viac ako 5 tabliet za deň. Výrobcom doplnku stravy je česká spoločnosť NATURVITAKOFEX kúpite aj online.