Okrem jogy potrebujete obuv v podstate na každý šport. Väčšina amatérov sa prvýkrát vydá športovať v nekvalitnej obuvi, v plátenkách, teniskách, skejtoch alebo v trekingových topánkach. Už po prvom tréningu alebo zápase pocítia, akú chybu vlastne urobili.

Poškodenie kĺbov

Kvalitná športová obuv pre akýkoľvek šport je Špeciálne navrhnutá tak, aby chránila vaše kĺby pri zvýšenej záťaži. Doslova drží nohu po kope a nedovoľuje jej robiť akrobatické kúsky, ktoré by mohli zapríčiniť zranenie kĺbu alebo jeho dislokáciu. Pri nekvalitnej obuvi sa tohto nepríjemného zranenia môžete obávať.

Nepríjemné zápachy

Keď beháte v teniskách za 3 eurá z výpredaja, určite sa nevyzúvajte bez použitia ochrannej plynovej masky. Membrány v kvalitnej bežeckej obuvi sú Špeciálne navrhnuté tak, aby odvádzali všetky nežiadúce pachy a aby sa vo vašej topánke nemnožili baktérie, ktoré sú zodpovedné za nepríjemné zápachy.

Pády

Pri halových športoch hrozí celkom vysoké nebezpečenstvo pošmyknutia a pádu. S kvalitnou halovou obuvou sa však nemusíte obávať toho, že by vás pri útočnom manévri zradila topánka a namiesto k víťazstvu poletíte rovno na pohotovosť. Podrážky sú špeciálne navrhnuté tak, aby ste sa mohli pri hre úplne odviazať.

Odtlaky

Zle formovaná topánka dá o sebe vedieť už po pár minútach tým, že vás otlačí na prstoch alebo na päte. Hrať s neprekonateľnou štipľavou bolesťou nie je vôbec príjemné ani produktívne. Výberom kvalitných topánok eliminujete túto bolesť a užijete si hru naplno.

Zapareniny

Okrem zápachov vám pot dokáže spôsobiť aj zapareniny .Tie sa netýkajú len vnútorných strán stehien. Zapareniny medzi prstami ľahko prerastú k väčším problémom, ako napríklad k mykóze, ktorej sa už len tak ľahko nezbavíte. Výberom kvalitnej obuvi eliminujete aj tieto nepríjemné problémy.