Pneumatiky sú súčasťou vášho vozidla a preto je nevyhnutné venovať im rovnakú pozornosť ako jeho ostatným častiam. Limitné opotrebovanie je ľahko určiteľné prostredníctvom hĺbky tzv. dezénu. Vplyvom opotrebenia dochádza ku znižovaniu hĺbky vzoru a následnému spojeniu segmentov prostredníctvom mostíkov, ktorých veľkosť nám naznačuje stupeň opotrebenia a teda aj odporúčanú dobu, kedy pneumatiky vymeniť.
V nasledujúcom článku vám povieme aj o správnej hĺbke dezénu.

Hĺbka dezénu a zákon

Okrem vlastného odhadu stupňa opotrebenia vašich pneumatík, existujú zákonné regule, ktoré určujú presne stanovenú hĺbku dezénu.
Podľa nariadení je teda hĺbka dezénu 1,6 milimetra v prípade letných pneumatík a 3 milimetra v prípadne zimných. Mnohý výrobcovia odporúčajú vymeniť obutie auta, ak hĺbka klesne pod 3 milimetre v lete a pod 4 v zime.
Okrem zníženej brzdnej dráhy vozidla, či porušenie zákona môžete ignorovaním opotrebovania pneumatík riskovať aj problémy s poisťovňou. Nakoľko v prípade dopravnej nehody, oprava auta nebude hradená z prostriedkov poistného plnenia a to v dôsledku zanedbania povinnej výmeny nevyhovujúcich pneumatík.

Čo hovoria testy?

Bezpečnostné testy dokázali, že pneumatiky s dezénom 1,6 milimetra majú až dva krát dlhšiu brzdnú dráhu na mokrej vozovke ako tie s dezénom 8 milimetrov.
Čím je vzor na pneumatike nižší, tým sa zvyšuje pravdepodobnosť šmyku vozidla. V prípade že zvažujete kúpu nových pneumatík, rozhodne stavte na kvalitu. Ak je pre vás pomer cena – kvalita rozhodujúci, lacné pneumatiky Zeetex sú pre vás ideálnou voľbou.

Prečo Zeetex?

Zeetex je medzinárodná značka, ktorá ponúka širokú škálu produktov a vy si tak môžete vybrať také pneumatiky, ktorá vám technicky aj finančne najviac vyhovujú.
Táto značka pôsobí na trhu už od roku 2005 a stala sa obľúbenou v motoristickom svete. V súčasnosti Zeetex ponúka viac ako 500 typov pneumatík, ktoré sú vhodné pre každého – či už máte na vozidle puklice alebo elektróny.

Ak ste tak ešte neurobili, nezabúdajte prezuť vaše vozidlo a doprajte mu kvalitné letné pneumatiky, predídete tým mnohým komplikáciám.