Dominantou každej obývacej izby je gauč, ktorý by mal zaujať nielen svojím dizajnom, ale aj praktickosťou a pohodlnosťou. Ak hľadáte pohodových spoločníkov na leňošenie, oddych a príjemné posedenie s návštevou, stavte na kožený nábytok. Spoznajte jeho hlavné výhody, ale aj drobné nevýhody.

Kožený gauč a kožené kreslá dokážu dodať obývacej izbe alebo pracovni poriadny nádych luxusu. Perfektný vzhľad, príjemný pocit pri sedení a vysoká kvalita sú zárukou spokojnosti.

HNEDÁ DIZAJNOVÁ ROHOVÁ SEDAČKA ROCOCO – Estilofina

Kožené kreslo je vkusným doplnkom 

Ak máte svoj interiér ladený do vintage, industriálneho alebo boho štýlu, koženým kreslom z e-shopu Estilofina nič nepokazíte. Doplnok na výrazných nožičkách si zamilujú všetci fanúšikovia klasiky a luxusu. Medzi hlavné výhody kožených kresiel patrí štýlové čalúnenie z pravej kože, komfortné prevedenie a pohodlné opierky i operadlá.

V ponuke e-shopu Estilofina si prídu na svoje vyznávači klasiky, ale aj extravagancie a výrazných detailov, v podobe mohutných nožičiek či ozdobných cvokov.

SIVÉ LUXUSNÉ KRESLO CHESTERFIELD - Estilofina
SIVÉ LUXUSNÉ KRESLO CHESTERFIELD – Estilofina

Kvalitný kožený gauč nielen do obývačky 

Ten, kto už vlastní koženú sedačku, nedá na ňu dopustiť. Ich najväčšou výhodou je odolnosť, nenáročná údržba a dlhá životnosť. Farba koženého gauča iba tak nevybledne a aj po rokoch býva rovnaká, na rozdiel od látkových sedačiek, ktoré sú náchylnejšie na stratu výrazného farebného odtieňa.

Skvelou vlastnosťou kože je tiež to, že sa dokáže prispôsobiť telesnej teplote človeka. Sedenie na nej je preto naozaj veľmi príjemné.

DIZAJNOVÁ DVOJSEDAČKA CHESTERFIELD - Estilofina
DIZAJNOVÁ DVOJSEDAČKA CHESTERFIELD – Estilofina

Výhody verzus nevýhody koženého nábytku 

Ak máte malé deti alebo domáce zvieratá, nemusíte sa obávať. Ak sa na kožený gauč niečo vyleje, jednoducho to iba utriete a bude vyzerať ako nový. Taktiež chlpy z domácich maznáčikov viete jednoducho povysávať. Vrásky si nemusíte robiť ani z malých škrabancov, prípravkami na ošetrenie ich viete nenápadne zakryť.

Za najväčšiu nevýhodou koženého nábytku možno považovať vyššiu cenu. Okrem toho, kožené sedačky, ale aj kreslá nemôžu byť vyrobené v toľkých prevedeniach a farbách, nakoľko ide o prírodný materiál, pre ktorý sú typické hnedé odtiene.

Nezabúdajte na to, že niektoré škvrny na koži môžu zostať. Jej najväčší nepriatelia sú atrament, rúž, lak na nechty a rôzne farbivá.

Stále váhate či si zaobstarať koženú sedačku alebo kožené kreslo? Pozrite si ponuku e-shopu Estilofina a nechajte sa uniesť modernými štýlmi, ktoré letia v roku 2023.