Naše mobily dokážu postretať rôzne katastrofy. Vypadávajú nám z vrecka nohavíc, no často i z rúk, na rôzne druhy povrchov a občas i do vody. Keď nám majú slúžiť čo najdlhšie, našou úlohou je vedieť, ako s mobilom manipulovať a čo robiť v prípade, že nesie známky opotrebenia.

Každý mobil si zaslúži opateru

Sú modely staršie i novšie, no všetky nám slúžia presne na to, na čo ich potrebujeme. Kým niekomu stačí vybaviť pár telefonátov mesačne, iný si nevie predstaviť, že by v mobile nevyužíval internet a iné šikovné aplikácie. Čím viac toho chceme s mobilom robiť, tým by malo byť zariadenie kvalitnejšie, a teda sa kladú vysoké nároky na jeho funkcie, kvalitu fotoaparátu, zvuku, veľkosť pamäte či výdrž batérie. Je teda jasné, že pokiaľ sa z nášho zariadenia stal akýsi osobný počítač, využívame ho denne a prakticky ho berieme do ruky každú chvíľu. Nečudujme sa, ak sa nám zničia niektoré diely na mobile, poškodí sa LCD displej obrazovky alebo zlyhá ktorýkoľvek iný komponent zariadenia.

Aby sme sa tomu vyhli, mali by sme vedieť, ako s mobilom správne manipulovať. Nosiť ho vo vrecku je rovnako nebezpečné, ako si ho so sebou brať do kúpeľne či niekde k vode. Mobil chytáme čistými rukami a dbáme o to, aby sme ho nenechávali na priamom slnku, na zime ani v prašnom prostredí. Naučme sa ho správne nabíjať a používať, keď prejdeme z veľkej zimy do tepla a naopak. Opatrime telefón vhodným ochranným krytom alebo puzdrom, a ak už nevyzerá a neslúži ako nový, prezrime si ponuku náhradných dielov na mobily, ktoré pridajú našim zariadeniam roky navyše.

Medzi náhradnými dielmi si vyberie každý

Na mobile sa môže pokaziť množstvo vecí, avšak medzi najčastejšie riešené problémy patrí zdevastovaný displej zariadenia, poškodený mikrofón, chybná batéria alebo šošovka fotoaparátu. Mnohé poškodenia síce na prvý pohľad vyzerajú vážne, ale určite nie je nutné hneď kupovať nový mobil. Či ide o estetické chybičky, alebo nepríjemnosti, ktoré bránia mobilu správne fungovať, v dobrom mobilnom servise dokážu vyriešiť takmer každý problém iba pomocou náhradných dielov na mobily. Ak sa bojíte, že by vám servis za náhradné diely naúčtoval viac, jednoducho si ich objednajte sami. Stačí poznať značku a typ svojho zariadenia. Zručnejší používatelia mobilu si náhradné diely dokážu vymeniť aj sami, menej technické typy by však túto činnosť mali prenechať odborníkom, aby náhradné diely neodbornou manipuláciou nepoškodili.