Výber kabelky je pomerne zložitý zvlášť, ak presne ešte neviete, akú hľadáte. Typov a druhov kabeliek je pomerne veľké množstvo. Poznáme napríklad kabelky cez rameno, grab kabelky či spoločenské kabelky a mnohé ďalšie. Každá kabelka by mala spĺňať základné parametre – dokonalý vzhľad, skvelá kvalita a ešte čosi navyše, čo bude z kabelky vyžarovať a čo si všimne aj Vaše okolie.

Vhodné kabelky do spoločnosti či práce

Drvivá väčšina žien hľadá najmä univerzálne kabelky, ktoré by sa im skvele hodili tak do spoločnosti, ako aj do práce či bežného života na bežne aktivity. Pod pojmom univerzálne kabelky majú mnohé ženy na mysli najmä kabelky cez rameno a kabelky cez plece, ktoré môžete alebo nemusíte nosiť „cez plece“, ako znie ich názov. Pokojne ich môžete nosiť v ruke s tým, že takáto kabelka nie je príliš veľká, avšak vmestí sa do nej všetko potrebné. Kabelky cez rameno zvyknú byť v čiernej, hnedej alebo inej sýtej farbe.

Alternatívou môžu pre Vás byť napríklad grab kabelky, ktoré sú taktiež dostatočne veľké, často väčšie ako kabelky cez rameno. Vybrať si aj v tomto prípade môžete z klasickej kože, eko kože alebo zo syntetických materiálov, ktoré sú často na nerozoznanie, aspoň čo sa vzhľadu týka.

A čo ostatné kabelky?

Aj ostatné kabelky rozhodne stoja o Vašu pozornosť. Napríklad dámske listové kabelky vynikajú zasa svojim tvarom, väčšinou štvorec či obdĺžnik. Listové kabelky sú skvelým doplnkom do spoločnosti, avšak vmestí sa do nich maximálne peňaženka a smartfón. Naopak však budete vyzerať celkom inak, často modernejšie a štýlovejšie. Takéto lacné kabelky sú u nás pomerne obľúbené, aj keď do práce či na voľný čas si mnohé ženy vyberajú skôr vyššie spomenuté kabelky cez rameno alebo grab kabelky. U väčšiny žien teda rozhoduje skôr objem ako ich krása.