Fotopasce pôvodne slúžili poľovníkom na monitorovanie chránenej zveri. V súčasnej dobe majú fotopasce širšie využitie, a to predovšetkým k ochrane rodinných domov, chát, skladov a ďalších objektov. Ako začnete vyberať konkrétne zariadenie, mali by ste si ujasniť, na čo ju potrebujete a koľko do nej môžete investovať. Fotopasce slúži na dva primárne účely – na ochranu majetku a na pozorovanie zveri.

Ochrana majetku

Ak má fotopasca slúžiť na ochranu majetku, ponúkajú sa dve základné varianty – s funkciou MMS a bez nej. Oba typy disponujú neviditeľným čiernym bleskom a senzorom. Akonáhle sa v objekte objaví nečakaný hosť, fotopasca ho vyfotí a snímku uloží na SD kartu. Model s funkciou MMS ihneď odošle snímku na váš mobilný telefón. Veľké obľúbenosti sa teší fotopasca Welltar 7310 MMS, ktorá stojí necelých 270 euro. Jedná sa o najpredávanejší fotopascu, ktorú si obľúbili stovky zákazníkov z radu fyzických i právnických osôb. Fotopasce dnes používajú tiež obce na monitorovanie verejných priestorov ako prevenciu vandalizmu. Táto fotopasca je ideálnym riešením na ochranu firmy, chaty, rodinného domu aj bytu.

Ak nepotrebujete funkciu MMS, zakúpite fotopascu aj za 150 euro. Takéto fotopasce sú vhodné napríklad na monitorovanie čierne skládky, kedy nie je žiaduce človeka ihneď dopadnúť.

Monitorovanie zveri

Na monitorovanie zveri sú vhodné aj lacnejšie varianty. Na tieto účely slúžia napríklad fotopasce Moultrie A5 za necelých 100 euro. Aj napriek nízke cene dokáže urobiť veľmi pekné zábery. Neočakávajte ale pokročilé funkcie.

Slovenský trh ponúka fotopasce v najrôznejších cenových kategóriách a s najrôznejšími funkciami. Na svoje si príde každý. Na domáci trh fotopasce dováža spoločnosť TEREM s.r.o., ktorá sa v tejto oblasti pohybuje už niekoľko rokov. S kvalitou ponúkaných produktov budete nadmieru spokojní.