Zariaďujete nový byt alebo dom? Potom určite nezabudnite na vhodné osvetlenie – ovplyvní totiž nielen vaše zdravie, ale i psychiku, celkovú atmosféru a v neposlednom rade je tiež silným dizajnovým prvkom. Viete, ako ho správne vybrať?

Postarajte sa o viacero zdrojov svetla

Každá miestnosť má, čo sa týka osvetlenia, svoje špecifiká. V kúpeľni musíte dbať na vyššiu hodnotu IP svietidiel (ochrana pred vniknutím vody), do obývačky a spálne sa hodí nepriame osvetlenie, v kuchyni zas nesmiete zabudnúť dobre osvetliť pracovnú plochu. Vo všeobecnosti však platí základné pravidlo – jeden zdroj svetla nestačí. Každá dôležitá činnosť, ktorú v miestnosti vykonávate, si vyžaduje vlastné svietidlo. Je to kvôli šetreniu vášho zraku, aby ste ho zbytočne nenamáhali napríklad žmúrením do knihy pred spaním za svetla jedného centrálneho lustra.

Zlaďte všetko v jednom štýle

Pestrosť farieb a dizajnu ako v cirkuse sa už dávno nenosí. Moderný príbytok sa vyznačuje farebnou striedmosťou a vernosťou jednému štýlu. Zbožňujete vintage a vaša obývačka je plná zrenovovaného nábytku po prababičke? Vybavte ju rustikálnymi či tiffany svietidlami. Páči sa vám skôr moderná jednoduchosť a čisté línie? Osvetlite izbu luxusnými svietidlami Luxera, ktoré sú šperkom a funkčným prvkom zároveň. Dbajte hlavne na jednotu štýlu nábytku i svietidiel v miestnosti, ideálne však v celom príbytku.

Dajte prednosť kvalite

Lampy a lustre z Poľska či od podozrivých výrobcov vás možno vyjdú lacnejšie, no ako dlho vám vydržia? A akú spotrebu elektrickej energie budú mať? Sú bezpečné? Tak ako pri kúpe akéhokoľvek domáceho spotrebiča aj pri svietidlách platí – overená kvalita je v konečnom dôsledku výhodnejšia. Prezrite si ponuku Profisvietidla.sk, kde nájdete prvotriedne produkty od svetových i domácich výrobcov v rôznych dizajnových prevedeniach. Osvetlenie sa tak stane skutočným šperkom miestnosti, ktorý bude pútať pohľady vašich hostí a zároveň šetriť vašu peňaženku.

Pri zariaďovaní nového príbytku nezanedbajte osvetlenie. Je dôležitým štýlotvorným i funkčným prvkom každej izby. Jeho správny výber sa pozitívne odrazí na celkovom výzore obydlia i vašom zdraví a produktivite.