shutterstock_364815455

Anglický jazyk je stále dôležitejší – sme v Európskej únii, využijete ho pri cestovaní, nájdete skvelé zdroje zábavy, vedomostí či informácií v angličtine alebo si môžete pozrieť film bez toho, aby ste hľadali titulky. Hľadáte účinné spôsoby, vďaka ktorým sa môžete naučiť resp. zdokonaliť v angličtine? Skúste to takto.

Zapíšte sa do jazykovej školy

Jasné, prvý krok je najťažší. Chcete sa naučiť angličtinu? Prihláste sa do jazykovej školy bez toho, aby ste o tom zbytočne rozmýšľali. Ak máte problémy s odhodlaním, skúste osloviť kolegov, či by nevyužili možnosť kurzu angličtiny pre firmy. Predsa len vo dvoch, troch či piatich, ktorých poznáte, to ide ľahšie. Navyše jazykové školy, napríklad Empire, ponúkajú aj individuálne kurzy s lektorom.

Choďte do zahraničia

Poznáte to – hoďte niekoho do vody a on sa naučí plávať. Ak skončíte v práci a pôjdete žiť do zahraničia, dostanete jeden z najlepších kurzov angličtiny. Jasné, chce to poriadnu dávku odvahy urobiť takýto krok, aj preto čím ste mladší, tým lepšie pre vás. A navyše si zarobíte zaujímavé peniaze, vďaka ktorým si po návrate môžete založiť vlastnú firmu.

Pozerajte filmy a čítajte knihy

Ďalšou zo skvelých možností, ako sa zdokonaliť v angličtine, je čítať anglické knihy a pozerať filmy. Pokojne začnite rozprávkovými príbehmi pre menších a filmy pozerajte s anglickými titulkami. Hoci nebudete na začiatku rozumieť úplne všetkému, už po pár hodinách takto strávených, pocítite výrazný rozdiel.

Poznáte Duolingo?

Ak viete aspoň trochu po česky, určite vám pri učení angličtiny pomôže internetová stránka Duolingo.com, kde sa hravou formou budete učiť cudzí jazyk. A ak už viete po anglicky a chcete sa naučiť ďalší jazyk – španielčina, nemčina, ruština či nórčina – Duolingo vám pomôže aj s týmito jazykmi. 

Ak ste sa rozhodli pre prvú možnosť a hľadáte skvelú jazykovú školu v Košiciach či Bratislave, navštívte stránku Empire-skola.sk a spoznajte svojho budúceho lektora.