Tepovanie je dôležité z troch dôvodov – estetického, zdravotného a pachu. Dnes vám predstavíme niekoľko zaujímavých faktov o tepovaní, o ktorých ste pravdepodobne nikdy nepočuli a donútia vás o tepovaní premýšľať ako o investícii, nie ako o nevyhnutnosti.

Priemerná sedačka v kanceláriách obsahuje od 100 000 do 10 000 000 roztočov. Vcelku dosť ale to neznamená, že odteraz budete sedieť na zemi. Stoja za alergiami, ale sami o sebe sú tak malé, že vám neublížia. Ich hlavná „sezóna“ je od novembra do februára.

Koberce sa tepujú najčastejšie. Obyčajné vysávanie po čase nestačí. Z jedného metra štvorcového koberca totiž viete vytiahnuť až 1kg nečistôt. Vysávač má ale jednu veľkú nevýhodu s ktorou prišli austrálski vedci.

Všetky spomedzi 30 testovaných výrobkov, uvoľňovali späť do vzduchu baktérie, prach a tiež alergény.

Vedci namerali 62 rôznych emisií, ktoré sa vrátili do ovzdušia.

Výhodou tepovania je práve mokrý proces. Nečistota sa filtruje do vody a vďaka tomu sa zachytí podstatne väčšie množstvo nečistôt bez toho, aby sa opäť dostali do priestoru.

Na tepovanie často príde v momente, kedy sú škvrny viditeľné tak, že to už nejde prehliadnuť. Alebo pach je tak neznesiteľný, že tepovanie sa javí ako jediné východisko.

Pri hĺbkovom čistení ale nejde len o to, aby sa odstránila škvrna z vína. Tepovanie totiž pomáha aj samotnému materiálu predĺžiť si život. A je jedno, či je reč o kobercoch, poťahoch v aute, či čalúnení na sedačkách.

Ako často by sa malo tepovať?

Neexistuje univerzálna odpoveď. Všeobecné odporúčania hovoria, že by sa malo tepovať raz ročne.

V prípade, že máte v kancelárii alergika, tak aj 2x, najmä na jar, kedy je zvýšený výskyt peľov a po zime sa nahromadí prach.

Tepovanie zvládne každý ale profesionálne tepovanie je úplne iný level. Neverili by ste, ako sa dá oživiť sedačka, koberec, či poťah na firemnom aute, ak sa k nim dostane profesionál s poriadnym technickým vybavením.

Poprednou slovenskou spoločnosťou, ktorá sa venuje tepovaniu v kanceláriách sa zaraďuje Bemalux Cleaning Corp. s.r.o., ktorá má svojich klientov od Bratislavy až po Košice. Zamestnanci sú vybavení technickými prostriedkami, ktoré sa bežne kúpiť nedajú a vďaka mnohoročným skúsenostiam prinášajú úplne inú úroveň tepovania.

Pridajte sa k spokojným zákazníkom aj vy. Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku a spravte ďalší krok k čistým a zdravotne vyhovujúcim kancelárskym priestorom.