Prečo a ako vybrať nábytok z masívu?

Krásne zariadený byt obsahuje kvalitný nábytok s praktickou a estetickou funkciou. Nemusí to byť veľa kúskov, ale stačí ich zvoliť len pár. Vhodnou voľbou môžu byť napríklad skrine a komody z masívu. V čom spočívajú ich výhody a kde zoženiete poriadny nábytok za príjemné ceny? To vám prezradíme v tomto článku.

Výhody masívu

Drevo je po stáročia využívaný materiál, ktorý má výnimočné vlastnosti takmer nenapodobiteľné s niečím umelým. Masívny nábytok predstavuje to najlepšie, čo možno vytvoriť. Použité sú totiž krásne a zdravé kusy tvrdého dreva, takže výsledok má naozaj dlhú životnosť. Ďalším bonusom je prirodzene krásny vzhľad dreveného dekoru, ktorý sa hodí  snáď do každého interiéru.

Kde zoženiete kvalitný nábytok za prijateľné ceny?

Drobnou nevýhodou čisto masívneho nábytku môže byť fakt, že je o niečo drahší v porovnaní s inými variantmi. Vzhľadovo atraktívny robustný nábytok je však možné zadovážiť aj za výrazne nižšiu cenu vďaka šikovnému spôsobu výroby. Spočíva to v tom, že predná strana komody je zhotovená z dubového, bukového alebo jaseňového masívu. A na zadnú časť sú použité nelaminované drevotriesky tvrdené čisto prírodnou živicou. Vlastnosti sú v podstate podobné a argument nižšej ceny je pre mnohých dostatočným dôvodom, prečo zvoliť tento kompromis. Pravé celodrevené komody z masívu sú však stále neprekonateľnou klasikou, kde sa vyššie počiatočné investície určite oplatia.

Správne zostavenie pre dlhšiu životnosť

Aby mala komoda všetky požadované vlastnosti a vydržala dlho krásna, venujte pozornosť jej zostavovaniu. Návod, ako zostaviť nábytok, je v zásade jednoduchý, ale dôležité je nič nepodceniť a neodfláknuť. Riaďte sa presnými radami uvedenými v manuáli. Počas práce by mal byť nábytok na rovnej podlahe. Výsledné spoje k sebe musia dokonale doliehať a akékoľvek lepené časti musia správne zaschnúť. Dobrý výsledok vám bude mnoho rokov odmenou.