Dnešná online doba prináša viaceré možnosti zárobku. Jednou z takýchto možností je napríklad aj práca spoločníčky. Jedná sa väčšinou o dlhodobý vzťah s úspešným mužom. V tomto prípade sa očakáva hlavne reprezentovanie v spoločnosti. Z toho vyplývajú vysoké nároky na vzdelanie, spoločenské správanie a cudzie jazyky.

Medzi štandardných klientov patria manažéri zahraničných spoločností, známi športovci alebo politici. Jedná sa o domácich ale aj zahraničných klientov. Práve preto je potrebná vysoká úroveň cudzieho jazyka. Štandardom v biznis prostredí je angličtina ale zaujímavou výhodou pre dámy sú aj iné cudzie jazyky.

Častou požiadavkou sú napríklad nemčina, francúzština alebo napríklad aj ruština. Pri sprevádzaní zahraničnej klientely sa jedná o prácu luxusnej spoločníčky. Naopak na slovenskú klientelu je orientovaná práca VIP spoločníčky. Profesionálne tu rozdiel nie je.

Znalosť cudzieho jazyka alebo viacerých cudzích jazykov je v tomto prípade skôr výhodou ako nutnou požiadavkou. Každopádne v dnešnom svete úspešných sa stretávame bežne s rôznymi národnosťami, a preto je to aj v tomto prípade minimálne odporúčaná požiadavka.

V prípade záujmu o viac informácii o tomto druhu práce sa obráťte na agentúry s dlhoročnými skúsenosťami. Jedná sa o špecifický biznis a dôveryhodnosť je v takomto prípade na prvom mieste ako pre klientov tak aj pre záujemkyne o túto prácu.