Priznajme si, že mravce v dome môžu byť veľkou nepríjemnosťou, obzvlášť, keď sa objavia rýchlo a nečakane. Nie je to totiž len frustrujúce, ale mravce vo veľkom počte môžu spôsobiť nemalé škody a koniec koncov sú z hygienického hľadiska neželané. Dá sa voči ním bojovať rýchlo a efektívne? Existuje spôsob, ako sa zbaviť mravcov jednoducho? Totiž, v súčasnosti nájdeme na trhu desiatky účinných prostriedkov na ich odstránenie, ktoré sa však môžu odlišovať spôsobom použitia či efektivitou.

Použitie kriedy na mravce

Jedným z najpoužívanejších prostriedkov ako sa zbaviť mravcov, je použitie kriedy. Práve tá obsahuje uhličitan vápenatý, ktorý pomáha odpudzovať mravce. Ideálne je aplikovať kriedu do oblastí, ktoré sú vstupnými bodmi mravcov, prípadne je vhodné nakresliť čiaru kriedou pri vstupe do domu. Výhodou je, že hmyz pri dotyku stráca orientáciu a asi po 30 minútach hynie.

Domáce prostriedky, ktoré sa oplatí vyskúšať

Mäta je odpudzovač hmyzu, ktorý dokáže pomôcť zbaviť sa mravcov. Mravce totiž nemajú radi vôňu mäty piepornej a pravdepodobne sa vyhýbajú oblastiam, ktoré obsahujú jej stopy. Ďalej sa predpokladá, že škorica pôsobí ako prírodný repelent, pretože mravce neznášajú jej silný zápach. Na dosiahnutie účinnejších výsledkov je možné do škorice pridať trochu esenciálneho oleja, vďaka čomu bude zápach silnejší, a teda mravce opustia danú oblasť rýchlejšie.

Efektívna nástraha na mravce

Jedným z najefektívnejších spôsobov ako sa zbaviť mravcov je pasca  v tvare domčeka. Mravce zanesú gél z nástrahy do mraveniska, a práve tak zlikvidujú celú kolóniu, vrátane kráľovnej. Nástraha na mravce navyše zabraňuje otráveniu detí a domácich zvierat, pričom chráni návnadu pred dažďom. Ak sa vo vašom príbytku usídlil mravec faraón, ideálne je použiť tiež ultrazvukový odpudzovač a plašič MagicHome, prípravok Biotoll Faracid či Biotoll prášok proti mravcom.