Každý, kto plánuje kúpiť cyklovozík pre deti vie, že nejde o lacný špás. Hlavne v prípade, že hľadáte naozaj kvalitu, ktorá vydrží niekoľko rokov. Ak správne vyberiete, cyklovozík vám dobre poslúži nie pri jednom, ale aj pri dvoch deťoch. Po odrastení detí ho môžete využívať na nákupy.

Kam sa dá ísť s cyklovozíkom

Mnohé mamičky len smutne pozerajú, keď ich manžel ide na výlet a oni musia zostať doma. Prečo by však museli? Byť mamou neznamená sedieť doma a zabudnúť na všetky koníčky. Hobby, ktoré ste mali spoločné s manželom pred dieťaťom, môžete realizovať aj po narodení malého vreskľúňa. Dokonca aj turistiku, beh, cyklistiku, bežkovanie či korčuľovanie. Pri všetkých týchto činnostiach môže byť spolu s vami aj vaše dieťa. Stačí, aby ste si kúpili cyklovozík. Nevyhnutné športové potreby odnesú strešné boxy, a ak sa chcete venovať cyklistike, bicykle odvezú nosiče bicyklov na ťažné. S cyklovozíkom sa môžete vybrať naozaj kamkoľvek. Sú skonštruované tak, aby odolali vibráciám, pohltili nerovnosti terénu a v prípade nehody sa neprevrátili. Nie je to skvelé? Vďaka týmto vlastnostiam využijete cyklovozík celoročne. Na jar si ho pripevníte o pás a pokojne sa vyberte behať alebo korčuľovať. Počas letnej dovolenky sa s ním pustíte spoznávať hory. Počas zimnej dovolenky si s dieťaťom v cyklovozíku vychutnajte obľúbené bežkárske dráhy. O vozík pripevníte pomocou tyčí lyžiarsky set a cyklovozík sa v priebehu minúty stane malým snežným skútrom. Obávate sa, že krpcovi bude vo vozíku zima? Nemusíte sa absolútne báť, veď existujú rôzne zimné vložky a fusaky, ktoré dieťa zahrejú aj počas tuhých mrazov. Navyše sa dá celý vozík uzavrieť.

Argumenty pre kúpu cyklovozíka

Predostreli ste nápad s kúpou cyklovozíka manželovi a ten pri pohľade na cenu odmieta investovať do tohto pomocníka? Zaútočte na neho argumentmi, ktoré ho presvedčia.

  • Cyklovozíky využijete niekoľko sezón, a to nielen letných, ale aj zimných.
  • Deti ho môžu jeden po druhom zdediť a kúpiť sa dá dokonca model pre vozenie dvoch detí naraz.
  • Vozenie v cyklovozíku milujú všetky deti. Cez priehľadné okienko sa pozerajú po okolí alebo spia v ergonomickom vajíčku. Nehrozí im nuda a celkom iste nebudú plakať či mrnkať.
  • Cyklovozík vám umožní venovať sa všetkým vašim obľúbeným športom – behu, korčuľovaniu, cyklistike, bežkovaniu alebo turistike.
  • Dieťa je v cyklovozíku v maximálnom bezpečí. Voziť v ňom môžete deti od dvoch mesiacov po narodení. Vo vozíku je dieťa chránené pred slnkom, vetrom i chladom.
  • Cyklovozíky sú skladné a dajú sa plne využiť aj ako detské kočíky.