Výber kvalitných okien, ktoré vám budú slúžiť aj niekoľko desiatok rokov, nemusí byť vždy taký jednoduchý, ako sa spočiatku môže zdať. Množstvo ľudí má rôzne požiadavky na okná, ktoré sa odlišujú najmä materiálom, okenným profilom, presklením, ale i cenou, ktorá je koniec koncov kľúčovým faktorom pre väčšinu z nás. Ak by sme výber okien podcenili, skôr či neskôr by sme mohli spozorovať viaceré nedostatky, a to najmä slabé tesnenie či nadmerné rosenie okien, čo je väčšinou spôsobené nevhodnou montážou. Pri výbere okien si teda všímajte nielen funkčné vlastnosti, ale aj predajcu či servisné podmienky, ktoré taktiež vo vysokej miere ovplyvňujú to, či budete, resp. nebudete s produktom spokojný.

Plastové okná – aké sú ich základné vlastnosti?

Obľube plastových okien u nás i vo svete naďalej stúpa, keďže použitie plastu pri výrobe okien, ale i dverí si za posledné roky získalo dominantnú pozíciu. Okenné rámy sú zhotovované prevažne z PVC, do ktorého sa pridávajú aj ďalšie látky za účelom zlepšenia stability, húževnatosti a pochopiteľne i farebnej stálosti. Jednotlivé receptúry sú síce firemným tajomstvom, no spoľahlivý predajca vás s istotou informuje o všetkých vlastnostiach, akými okná či plastové dvere disponujú. Plastové okná Bratislava sa môžu pochváliť vysokou životnosťou, výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami, farebnou stálosťou i dizajnovým prevedením, ktoré splní očakávania i náročných klientov!

A čo cena okien?

Plastové okná cena je pochopiteľne ďalším z kritérií, ktoré je smerodajné pre každého z nás. Ak je cena vysoká, neznamená to, že tieto okná sú i najkvalitnejšie! V prvom rade si všímajte referencie od ostatných zákazníkov, dĺžku pôsobnosti vami vybraného predajcu na trhu, úroveň poradenstva či ponúkaný sortiment, keďže aj tieto aspekty dokážu zákazníkovi napovedať to, či bude s oknami a dverami spokojný.