Nie je to také ľahké, zabaviť doma mačku, ktorá sa nudí, nemá čo robiť a iba “leňoší”. Môže začať vymýšľať rôzne neplechy. Svoje by o tom vedeli porozprávať majitelia dlhých aj krátkych záclon, krásnych poťahov, obrusov alebo dokonca lapačov snov, ktoré si zavesili na stenu v spálni alebo na luster pre pokojný spánok a dobré sny. Mačka, ktorá sa nebaví, vás môže zdvihnúť zo stoličky.

Poriadne si pretiahnuť údy

Škrabadlá pre mačky sú premyslené do posledného detailu. Najmä tie, ktoré sú väčšie a majú niekoľko poschodí, ponúkajú vašej mačke veľa možností, ako sa zabaviť. Škrabadlo im umožňuje rozťahovať sa, skákať, brúsiť si pazúriky, poleňošiť si, mať dokonalý výhľad a prehľad o okolí alebo úplné súkromie, ak im kúpite model s jednoduchým, ale funkčným domčekom.

Kam umiestniť škrabadlo

Ideálne by bolo, ak bude vaša mačka vo vašej spoločnosti. To znamená, že škrabadlá pre mačky je vhodné umiestniť do obývacích izieb alebo tam, kde sa s najväčšou pravdepodobnosťou zdržiavajú. Dbajte na stabilitu škrabadla a na to, aby z neho mačka neskočila niekam, kam nechcete. Či už je to okno, kvetina, polica… Škrabadlá sa často umiestňujú ďalej od rohu miestnosti alebo k stene, kde nájdu aspoň čiastočnú oporu, ak s nimi mačky šantia natoľko, že sa môžu prevrátiť.

Vzhľad škrabadla a vášho interiéru

Na webovej stránke Hawaj.sk nájdete škrabadlá v mnohých farbách, prevedeniach a výškach. Menší typ bude nenápadný, ale ak si vyberiete škrabadlo vysoké 170 cm, nebude sa dať prehliadnuť. Škrabadlá sú vhodné do moderných interiérov, ale rovnako dobre ladia aj s vidieckymi interiérmi, budú sa páčiť milovníkom minimalistického štýlu a industriálneho či vintage štýlu. Je to preto, že mačka a všetko, čo s ňou súvisí, sa hodí do každého interiéru.

Presvedčte sa sami na stránke Hawaj.sk a vyberte si škrabadlo, za ktoré bude vaša mačka vďačná.