S neustálym nárastom cien a novými trendami, prichádza na trh revolučný typ bývania – kontajnerové domy. Tento druh bývania vás prekvapí, nie len, lákavou cenou ale aj originálnym dizajnom a útulným interiérom.
Keď počujeme výraz „kontajnerový dom“, mnohým nám napadne obydlie postavené z prepravných lodných kontajnerov. Tieto domy však majú z kontajnermi podobný iba tvar a názov. O čo v skutočnosti ide, sa dozviete ďalej.

Čo to vlastne je?

Príbytok pozostáva zo samostatných kontajnerov, ktoré sú podľa projektu naukladané vedľa seba či na seba a vytvárajú tak finálny výsledok – hotový dom.
Základ takéhoto domu tvorí oceľový skelet. Ide o konštrukciu v tvare kocky alebo kvádra, ktorá je následne nafarbená a pozinkovaná. Tento proces dotvára celkový dizajn a pôsobí ako ochrana stavby. Tak ako u klasických stavieb, aj tu vzniká stavba na základe požiadaviek klienta v spolupráci s tímom odborníkov.
Všetky moduly disponujú kompletnými rozvodmi, takže sa už len zapoja na vami vybratom pozemku so všetkými povoleniami a môžete spokojne bývať, už do niekoľkých týždňov.
Na záver sa dodá stabilita prostredníctvom špeciálnych úchytov.

Výhody

Nesporným pozitívom takejto stavby, je jej cena. Tá je výrazne nižšia ako pri iných typoch nehnuteľností, a to od návrhu až po samotnú realizáciu.
Medzi ďalšie výhody sa nesporne radí flexibilita stavby – dispozície modulov a veľkosti priestorov prinášajú množstvo alternatív, ktoré uspokoja aj pozemok menšej rozlohy.
Samotná realizácia prebieha výrazne rýchlejšie. Celá stavba je dokončená v niekoľkých týždňoch, čo tvorí obrovský rozdiel v porovnaní s klasickými stavbami.
Ani moderný a funkčný dizajn vás nesklame a vy môžete počítať s prepracovaným interiérom i exteriérom.

Má kontajnerový dom nevýhody?

Napriek tomu že v súčasnej dobe zatiaľ prevláda predstava klasického bývania, moderné riešenia sa pomaly dostávajú do popredia aj v tejto oblasti.
Slovo „kontajner“ v mnohých vzbudzuje dojem smetiaka a toto je jeden z odrádzajúcich faktorov. Medzi nevýhody taktiež patria vyššie náklady na izoláciu a fakt, že získanie stavebného povolenia na takúto netradičnú stavbu môže byť náročné.

Dvere a okná

Kvalitné vchodové dvere a okná dodajú vášmu príbytku šarm a vám pocit bezpečia. V tomto prípade rozhodne odporúčame hliníkové dvere, ktoré výborne ladia s nápaditým exteriérom. Okná a balkónové dvere by mali byť s rovnakého materiálu ako vchodové dvere.