Pneumatiky…
V súčasnej dobe často podceňovaná téma. Ešte aj v týchto dňoch mnoho motoristov netuší, že práve kvalitné pneumatiky sú základom bezpečnej jazdy a tí čo to vedia, majú tendenciu tento fakt podceňovať. Preto vám, v nasledujúcom článku, prinášame dôvody, prečo je nevyhnutné venovať zvýšenú pozornosť tomuto „doplnku“ vášho motorového vozidla.

Kedy je čas na zmenu?

Okrem zákonom stanoveného obdobia, sa môžete riadiť aj celkovými teplotnými podmienkami vozovky. Pokiaľ vonkajšia teplota presiahne sedem stupňov Celzia, môžete s kľudným svedomím „prezúvať“. Toto obdobie obvykle vychádza na prvú polovicu apríla a táto hranica nie je náhodná. Pokiaľ má vozovka teplotu vyššiu ako sedem stupňov, zimné pneumatiky strácajú svoje schopnosti a je teda vhodný čas na výmenu.
Bezpečnosť je jeden z hlavných dôvodov, prečo nejazdiť na zimných pneumatikách v letnom období. Zimné pneumatiky majú pri tejto teplote dlhšiu brzdnú dráhu a to dokonca až o 20%. Okrem tohto faktu, zimné pneumatiky majú, v tomto období, vyššiu hlučnosť nakoľko disponujú podstatne hlbším dezénom.
Popri samotnej bezpečnosti je dôležité spomenúť aj ekonomický faktor. Mnoho motoristov má pocit, že ak neprezujú zimné pneumatiky, ušetria náklady, ktoré by investovali do nákupu nových letných gúm. Opak je však pravdou a jazda na zimných pneumatikách, v letnom období, sa stáva veľmi neekonomickou. Zimné gumy majú mäkšiu zmes a vyšší valivý odpor, tým pádom sa zvyšuje aj spotreba paliva.

Ako si vybrať?

Ak máte v pláne kúpiť nové letné pneumatiky a nechcete investovať stovky eur, rozhodne odporúčame letné pneumatiky Matador, ktoré vás oslovia prvotriednou kvalitou a veľmi priaznivou cenou.
Na motoristickom trhu nájdete mnoho produktov a nie je problém nájsť lacné pneumatiky, ktoré vás nesklamú. Letné, zimné pneumatiky, puklice či hliníkové disky, voľba je iba na vás ?