Tak, ako keď sa chcete na chate dobre cítiť, zvolíte si drevený obklad, tak keď sa chcete lepšie vyspať, vyberiete si kvalitný matrac. Kúpiť si kvalitný matrac dnes už nie je problém, už aj tie pružinové sú také, že sa na nich vyspíte ako v bavlnke. Problémom však často býva, že ľudia netušia, podľa čoho by si mali vybrať matrac a že je to v podstate jedno, hlavne aby bol moderný a to bude stačiť. Omyl. Ak budete postupovať podľa týchto bodov, výber matracu bude pre vás hračkou. Kde začať?

shutterstock_214078915

Vyberte si správnu tvrdosť

Najdôležitejším kritériom pri výbere matracu je jeho tvrdosť. Veľa ľudí vôbec netuší, či si majú vybrať tvrdšie matrace alebo mäkšie. Nie je to žiadna kvantová fyzika, základné pravidlo je úplne jednoduché – pre tých, ktorí sú vyšší a ťažší, je vhodnejší tvrdší matrac. Prečo? Lebo na takomto matraci sa ich váha lepšie rozloží a telo si viac oddýchne. A naopak, tí, ktorí nie sú vysokí a sú ľahkí, by si mali vyberať mäkšie matrace. Tak čo poviete, že to nie je také komplikované?

 

Vyberte si správny typ

Vybrať si správny typ matracu je tiež dôležité. Toto je však trošku komplikovanejšie, lebo to záleží na viacerých faktoroch ako len na vašej výške a váhe. Ovplyvňuje to vaše zamestnanie, či športujete, či ste alergik alebo máte zdravotné problémy. Vybrať si môžete zo sendvičových, taštičkových, pružinových, latexových či penových matracov, ale ktorý je ten správny? Ideálne, čo môžete urobiť, je poradiť sa s predajcom, ktorý zohľadní všetky tieto faktory a poradí vám.

 

Dva či jeden

Veľa ľudí často rieši dilemu, či je na manželskej posteli lepší jeden veľký matrac, alebo dva menšie. Odpoveď je jednoznačná – dva matrace menších rozmerov. Prečo? Pretože si každý z páru môže vybrať matrac presne podľa svojich potrieb a nemusí sa prispôsobovať tomu druhému. A je hádam jasné, že pre 80 kilového muža je vhodnejší iný matrac ako pre útlu 60 kilovú ženu. Hľadáte predaj kvalitných matracov? Navštívte Zdravotne-matrace.sk a nájdite ten, ktorý vám zariadi pohodlný spánok.