freeride skier skiing in deep powder snow

Ste aj vy ten druh ľudí, čo chodí na dovolenky mimo sezónu a dovolenkové obdobie? Áno, je nás mnoho. Máme radšej pustejšie pláže vo vychytených letoviskách, more si dokážeme tým pádom lepšie užiť a zaplávať si aj na viac ak metri štvorcovom.

Niečo podobné zažívame aj na svahoch v zime. V januári nájdeme na internete najvýhodnejší predaj lyží, ktorý nám bude plne vyhovovať. Zarezervujeme parádny hotel aspoň s polpenziou, aby sme si poriadne užili voľné chvíle, začiatkom februára si oblečieme lyžiarske nohavice, a vyrazíme na svah. Pred zjazdom na lyžiach nájdeme, kde sa nachádza požičovňa lyží, aby sme našim deťom požičali sánky alebo lyže a môžeme začať dovolenkovať. Mimo sezóny nemusíme ani dlho čakať na vlek a služby sú lacnejšie ako v priebehu dovolenkových lyžovačiek. Myslím, že nie len ceny a menej preplnené svahy sú lákadlom pre cestovateľov, ale aj možnosť lepších služieb v hoteloch a penziónoch, keďže nie sú tak plné a určite robia prázdnejšie cesty tiež svoje. Veď niekedy počas sezóny sa tesne pred lyžiarskym strediskom tvoria kolóny a parkovisko pred hotelom musí človek obísť niekoľkokrát, aby našiel miesto na parkovanie. Ak teda patríte medzi mimodovolenkových nadšencov, nezabúdajte, že je ten pravý čas vychystať sa na lyžiarske svahy a poriadne si užiť voľné chvíle so svojimi rodinami a priateľmi. Prelom január/február priam volá na poloprázdne svahy všetkých nadšencov lyžovania, ktorí možno nemajú šancu platiť za lyžovačku v plnej sezóne a navyše sú nadmieru spokojní, keď si môžu vychutnávať atmosféru a krásu prírody vo väčšom súkromí.

Možno sa necháte inšpirovať aj Valentínom a krásu hôr si vychutnáte so svojou polovičkou alebo využijete túto príležitosť aj na niečo viac a prekvapíte svoje priateľky pri zasnežených kopcoch aj prísľubom niečoho väčšieho do vašich životov.

FOTO: © .shock / Dollar Photo Club